Zapewne każdy z nas zna przypadki, kiedy mężczyzna odchodzi od partnerki często nie podając konkretnego powodu. Kobieta zastanawia się, co zrobiła źle. Niestety, część kobiet nieświadomie przejawia zachowania które – delikatnie mówiąc – nie są lubiane przez płeć męską. O jakich zachowaniach mówimy? 

1. Za dużo moralizowania, doradzania 

Potocznie „suszenie głowy”. Nieustanne doradzanie, kontrolowanie w jaki sposób robi coś facet, mówienie „zrób tak, tak byłoby lepiej”. Mężczyzna może poczuć się ciągle obserwowany, a nawet czeka na wytknięcie błędu.

Oczywiście nie chodzi o sporadyczne porady czy wyrażenie swojego zdania – chodzi o brak możliwości zrobienia czegoś „po swojemu”. Jeśli sprawa nie jest ważna i świat się nie zawali, jeśli on zrobi coś w sposób jaki to on chce – odpuść. 

2. Brak pasji i ambicji

Mężczyzn pociągają kobiety mające swoje zainteresowania, pasje. Dążenie do wyznaczonego celu i ambitne podejście działają jak magnes. Zgoła inaczej sytuacja przedstawia się, kiedy kobieta nie interesuje się niczym i nie pracuje by coś osiągnąć – taka kobieta jest dla mężczyzn mniej atrakcyjna, mężczyzna nie czuje wyzwania by jej dorównać.

Ponadto osoba nie mająca swoich zainteresowań częściej „patrzy na ręce” drugiej osobie, przez co mężczyźni czasami mogą czuć się przytłoczeni.  

3. Obrażanie się, brak umiejętności przepraszania

Obrażanie się co chwila za drobne rzeczy jest dla mężczyzn bardzo irytujące. Jeszcze gorszym jest brak umiejętności rozmowy o problemach, czy przeproszenia za głupie zachowanie.

Chcąc prowadzić szczęśliwą relację obie strony powinny dążyć do zgody, jednak kiedy musi to robić mężczyzna a kobieta tylko czeka na jego starania, dla niego jest to niesprawiedliwe i zniechęcające. W końcu ja długo może walczyć tylko jedna osoba?

4. Zbyt dużo pracy

Poświęcanie się pracy jest jak najbardziej wskazane, ale z umiarem. Pracując codziennie po kilkanaście godzin ciężko jest wygospodarować czas dla partnera, co nie jest dobrze odbierane. Należy znaleźć równowagę między pracą a życiem prywatnym, co przełoży się na udaną relację. 

5. Kreowanie partnera na kogoś innego

Chodzi o nieustanne próby wprowadzania zmian w partnerze, jego zachowaniu, jego wyglądzie. Dwie osoby oczywiście muszą iść na kompromisy z związku, jednak nie można liczyć na gruntowne zmiany. Jeśli druga osoba w zbyt wielu aspektach Tobie nie odpowiada, niemożliwym i niezdrowym jest zmienić ją na swój ideał.