Być może niedawno zaczęłaś się z kimś spotykać, ale nie potrafisz rozpoznać, czy to początek trwałego związku. Czy on traktuje Cię poważnie, czy może dla niego to przelotny romans? Poniżej możesz znaleźć wskazówki z jakim partnerem masz do czynienia.

Myśli o Tobie poważnie czy liczy na przelotny romans?

Kiedy dopiero zaczynamy angażować się w jakąś relację, często tworzymy sobie nazbyt doskonały obraz naszego partnera. Kiełkujące w nas uczucie sprawia, że druga osoba wydaje nam się najlepsza i doskonała, jesteśmy skłonni postrzegać ją jako człowieka bez żadnych wad.

Patrzymy przez różowe okulary i przez to zdarza się nam przeoczyć znaki ostrzegawcze świadczące o tym, że być może  druga strona nie chce się angażować w związek równie mocno jak my. Poniżej możesz przeanalizować symptomy, które mogą wskazywać czy masz do czynienia z kimś kto poważnie traktuje Wasz związek, czy może liczy jedynie na przelotny romans.

Oto znaki wskazujące, że Twój partner liczy jedynie na chwilę dobrej zabawy.

1. Nie inicjuje kontaktu jako pierwszy

Być może, jeśli przez chwilę się zastanowisz, okaże się, że to Ty zawsze dzwonisz, piszesz wiadomości i wychodzisz z inicjatywą rozmowy. Niestety jeśli Twój partner nigdy nie zabiega o nawiązanie konwersacji i kontaktu, to nie jest zaangażowany w tę relację zbyt mocno.

Nawet jeśli jest zapracowanym człowiekiem z małą ilością wolnego czasu, to, uwierz, gdyby bardzo mu zależało, znalazłby sposób na odezwanie się do Ciebie.

2. Nie zabiera Cię na randki

Jeśli jedynym punktem waszych spotkać jest przede wszystkim pójście do łóżka, a romantyczne randki na mieście i spacery pozostają jedynie w sferze Twoich marzeń, to siłą rzeczy nasuwa się pytanie – czy jesteście w tym związku tylko we dwoje?

3. Nie szuka kontaktu telefonicznego

Zwykle, jeśli obie strony w relacji są mocno zaangażowane, to szukają praktycznie przez cały dzień możliwości chociaż drobnego kontaktu. Gdy Twój telefon przez cały dzień milczy, to nie jest to dobrym prognostykiem dla siły i trwałości Waszego związku.

4. Nie ustala z Tobą kiedy się spotkacie

Czy Wasze spotkania są zaplanowane wspólnie? A może jest tak, że widujecie się tylko wtedy, kiedy on ma na to chęć? Czy nie wpada do Ciebie tylko wtedy kiedy ma ochotę na seks?

5. Bez uprzedzenia zmienia wasze wspólne plany

Być może on nagminnie sabotuje Wasze wspólne plany w ostatniej chwili je odwołując, albo bez wcześniejszego uprzedzenia całkowicie je zmieniając. Nie liczy się przy tym z faktem, że może to być dla ciebie frustrujące i denerwujące. Robi tak, jak akurat tylko jemu jest wygodnie w danym momencie.

6. Nie jest skory do poświęceń dla Ciebie

Marzyłaś o księciu na białym koniu, który wybawi Cię z każdej opresji, a tymczasem w podbramkowych sytuacjach możesz liczyć tylko na siebie. Twój partner nie jest chętny, by angażować się w trudnych dla Ciebie momentach.

7. Ma Cię „do dyspozycji” na każde zawołanie

Zwróć uwagę, czy nie jest tak, że Wasze spotkanie zależą wyłącznie od tego czy druga strona ma na nie ochotę. Być może nigdy nie dochodzi do tych zaaranżowanych z Twojej inicjatywy, a za to on zjawia się u Ciebie kiedy tylko ma taką ochotę.

8. Nie przedstawił Cię rodzinie

On bardzo skrzętnie strzeże swojej prywatności i nie jest skłonny byś poznała jego bliskich, przyjaciół, czy nawet znajomych. Nie jest chętny, by dzielić się z Tobą swoim życiem prywatnym i towarzyskim oraz by jego otoczenie poznało Cię jako partnerkę.

9. Nie planuje z Tobą przyszłości

W momencie gdy poruszasz temat waszej przyszłości, on zmienia temat. Ty być może liczysz na bajkowy ślub, a tymczasem on nie wybiega myślami dalej niż kilka następnych spotkań.

10. Nie jest zainteresowany trwałą relacją

Partner dał Ci do zrozumienia, lub może nawet powiedział wprost, że nie szuka związku na stale. Jeśli Ty liczysz na stałe uczucie, to może być ciężko znaleźć wspólny mianownik w Waszym związku.