Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie cię lepiej niż ktokolwiek inny, będzie przy tobie bez względu na wszystko.

Nasze życie znaczone jest szeregiem relacji z innymi ludźmi. Niektóre z nich przetrwają lata – inne są tylko przelotnym spotkaniem. Większość ludzi pragnie utrzymywać długotrwałe związki i przyjaźnie, jednak mają problemy z doborem osób w swoim otoczeniu.

Poczucie, że nawiązujemy relacje z wartościowymi ludźmi często jest mylne, a wchodzenie w nieprzemyślane relacje przynosi nam personalne szkody.

Skąd wiedzieć, z kim się zadawać? Jak poznać, że osoba jest naszą bratnią duszą?

Czujesz zaufanie

Tego nie da się racjonalnie wytłumaczyć – po prostu czujesz się komfortowo spotykając bratnią duszę. Na poziomie intuicji przeczuwasz, że ta osoba została specjalnie postawiona na Twojej drodze przez los. Nie masz obaw o trwałość relacji – czujesz się w niej wyjątkowo bezpiecznie i swobodnie. Zaufanie jest naturalne i przychodzi wyjątkowo szybko – nawet jeśli jesteś z natury osoba nieufną w stosunku do ludzi.

Nie masz oporu by pokazać swoje prawdziwe ja

Bratnie dusza sprawia, że zawsze możesz być sobą. Nie ma konieczności udawania czy wpasowywania się w konwenanse. Szczerość i naturalność przychodzi niesamowicie łatwo, wręcz intuicyjnie. Od samego początku znajomości czujesz, jakbyście się znali od dawna. Z czasem relacja jeszcze się pogłębia, a wraz z nią pewność, że właśnie z tą osobą nie musisz nosić żadnych masek i zawsze możesz być sobą. Ze strony bratniej duszy zawsze możesz liczyć na zrozumienie i akceptację.

Dziwne zachowania nie stanowią problemu

Wreszcie nie czujesz się dziwakiem – wszelkie twoje niezrozumiałe nawyki czy rytuały są naturalne i zrozumiałe dla drugiej osoby. Bratnia dusza naturalnie je akceptuje, a jej zachowania są niemal identyczne.  Śmiejecie się w tym samym momencie, z tych samych rzeczy. Nie m sobie niczego tłumaczyć – macie takie samo poczucie humoru.

Miejsce dla słabości

Całe życie ukrywałaś swoje słabsze strony i nagle nie jest to już ważne w towarzystwie bratniej duszy. Początkowo bardzo cię to dziwi, bo zaczynasz mówić i robić rzeczy to tej pory skrzętnie ukrywane. Brak dystansu do drugiej osoby powoduje przełamanie psychicznych barier przed otworzeniem się i pokazaniem także swoich niedoskonałości.