Twoja mama jest jedną z najważniejszych osób w twoim życiu. Jest kimś, kto zawsze troszczy się o ciebie i kocha cię całym sercem. Jednak wszyscy popełniamy błąd, biorąc ją i jej miłość za pewnik. I nie ma znaczenia, ile masz lat, twoja matka zawsze będzie się o ciebie martwić, tak jak wtedy, gdy byłeś dzieckiem.

Zawsze możesz liczyć na jej pomoc, jeśli chodzi o wszystko, czego potrzebujesz. Ona będzie cię chronić, zaopatrywać cię, gotować dla ciebie i dać ci wszystko, czego potrzebujesz. Będzie twoim kręgosłupem, będzie wspierać cię emocjonalnie i będzie twoją najlepszą przyjaciółką. Kiedy czujesz się źle lub czujesz, że cały twój świat się rozpada, twoja mama będzie tam, aby cię przytulić, trzymać za rękę i być twoim aniołem prowadzącym przez ciemność, której doświadczasz.

Nawet będąc osobą niezależną będziesz potrzebować swojej mamy

Gdy dorastasz i stajesz się coraz bardziej niezależny, nie będziesz tak bardzo potrzebował swojej matki, ale to nie znaczy, że powinieneś przestać ją widzieć lub nie potrzebujesz jej już w swoim życiu. Nawet jeśli jesteś samowystarczalnym dorosłym, nadal będziesz potrzebować swojej matki, a często nawet więcej, niż chciałbyś przyznać. Twoja mama zawsze odbierze twoje połączenie i zawsze będzie oczekiwać wiadomości od ciebie i wiedzieć, że jesteś w porządku bardziej niż ktokolwiek inny na świecie. I nawet po tym, jak przeprowadzisz się i założysz rodzinę, będziesz światem swojej mamy i wszystkim, co ma, ponieważ jesteś jej dzieckiem, a ona kocha cię bezwarunkowo. I chociaż czasami będzie zajęta własnymi sprawami, nadal będzie odbierać telefon, gdy zadzwonisz i bez względu na to, jak późno jest. Ona zawsze będzie tam dla ciebie.

Twoje mama kocha się bezwarunkowo

Twoja matka wybaczy ci raniące słowa i będzie przy tobie za każdym razem, gdy będziesz jej potrzebować, bez względu na to, jak bardzo ją skrzywdzisz. Jej przebaczające serce zawsze będzie cię kochać. Oczywiście będą chwile, kiedy będzie z tobą twarda, ale to tylko dlatego, że cię kocha i chce dla ciebie jak najlepiej. Upewnij się więc, że pokazujesz swojej matce, jak wiele dla ciebie znaczy i jak wdzięczny jesteś, że masz ją za matkę. Doceń ją i kochaj za wszystko, co zrobiła i wszystko, co robi dla ciebie. W końcu nie byłbyś tu, gdzie jesteś w życiu, gdyby nie twoja matka. Ty i twoja matka zawsze będziecie potrzebować siebie nawzajem, bez względu na to, ile macie lat.

Mama jest jedyną przyjaciółką, na którą zawsze możesz liczyć

Jedynym przyjacielem, który będzie z tobą w dobrych i złych chwilach, jest twoja matka. Pomyśl o tym, nawet osoba, którą uważasz za swojego „najlepszego przyjaciela na całym świecie”, czasami ma inne rzeczy i nie może być tam dla ciebie tak, jak potrzebujesz. W porządku. Każdy ma własne życie i nie możemy się wściekać, jeśli to życie nie kręci się wokół nas. Jednak dla mamy jej życie kręci się wokół ciebie. Może nie w każdej chwili (mamy zasługują na życie wykraczające poza ich dzieci, zwłaszcza gdy te dzieci są dorosłe), ale zawsze w momentach, w których najbardziej ich potrzebujesz. Gdybyś zadzwonił do swojej najlepszej przyjaciółki i poprosił ją, aby przyszła do ciebie przez kilka dni, ponieważ jesteś chory, byłaby tu w mgnieniu oka, jeśli nie miała innych obowiązków do zadbania (jak jej własne dzieci).

Jak pozostać blisko mamy, nawet jeśli mieszka daleko?

Nie można zaprzeczyć, że nigdy nie jesteś za stary, aby potrzebować swojej mamy, ale co robisz, jeśli nie zawsze możesz mieć ją przy sobie? Chociaż chcielibyśmy być blisko niej (w końcu są pewne wspaniałe korzyści z wychowywania dzieci w pobliżu dziadków), życie zabiera nas do nieoczekiwanych miejsc, za którymi mama nie zawsze może podążać. Dorastamy i odchodzimy. Oczywiście zawsze możesz do niej zadzwonić poza zaplanowanymi godzinami, ale sporządzenie planu i trzymanie się go pokazuje jej, że jest najwyższym priorytetem w twoim życiu (i odwrotnie).Jeśli masz dzieci, zaplanuj osobne godziny, aby porozmawiać z babcią. W ten sposób ma twoją niepodzielną uwagę podczas rozmowy, a twoje dzieci mają jej podczas swojej.