Związki partnerskie są trudne do zbudowania. Pomimo początkowego zauroczenia ostatecznie może się okazać, że uczucia zanikają. W niektórych przypadkach od początku wiadomo, że relacja bardziej opiera się na przyjaźni niż na miłości. W innych sytuacjach, osoby, które planowały wspólne życie nagle zdają sobie sprawę, że nie jest to ich prawdziwe marzenie. 

Rozstanie jest trudne dla obu stron, ale jeżeli strony te są zgodne, to można je przeżyć bez większych problemów. Problem jednak pokazuje się, gdy tylko jedna osoba jest gotowa na życie singla. Trudno jest na ten temat rozmawiać, ale zawsze pojawiają się sygnały, które potwierdzają nadchodzący koniec. Poznaj 7 sygnałów, które pokazują, że czas pójść swoją drogą.

Czytaj także: Toksyczny związek: dlaczego tak trudno odejść?

7 sygnałów, które pokazują, że to czas na rozstanie

1. Nie macie o czym rozmawiać

Pomimo że wcześniej wydawało się, że nigdy nie zabraknie wam tematów do omówienia, teraz wspólne momenty pełne są niezręcznej ciszy. Nie masz nic do powiedzenia i niechętnie myślisz o rozpoczynaniu rozmowy o czymkolwiek.

2. Przestajesz planować przyszłość

Zgrane pary lubią planować wspólną przyszłość. Jeżeli jednak zamiast tego unikasz robienia planów i nie chcesz się zobowiązać do niczego konkretnego to jest to niewątpliwie znak ostrzegawczy, na który warto zwrócić szczególną uwagę. 

3. Tracisz zainteresowanie

Gdy ktoś jest nam bliski, to naturalnym pragnieniem jest chęć poznania ich myśli i uczuć. Jeżeli jednak zauważasz, że w ogóle nie interesuje cię życie twojego partnera to w związku coś zaczyna się psuć. Obojętność nigdy nie jest dobrym objawem.

4. Unikasz bliskości

Kontakt fizyczny jest jednym z najważniejszych elementów związku. Gdy seks przestaje być przyjemnością, a zaczyna obowiązkiem, którego wolałabyś uniknąć, to więź między tobą i partnerem na pewno została uszkodzona.

5. Nie pamiętasz dlaczego się zakochałaś 

Na początku związku trudno jest dostrzec wady w swoim partnerze. Jeżeli jednak czas się rozstać to pojawia się odwrotna reakcja – wszystkie zachowania, które były czarujące, teraz denerwują i przeszkadzają.

6. Nie masz miejsca dla swojego partnera

Pragnąc być w związku zawsze należy wykazać się pewnym wysiłkiem wobec drugiej osoby. Jednakże gdy twoje myśli skupiają się tylko na tobie i twoich planach to sygnał, że uczucia wobec partnera straciły na intensywności. 

7. Często puszczają ci nerwy

Nawet gdy negatywne myśli o partnerze mogą być odsunięte na bok, emocje nie są tak łatwe do opanowania. Jeżeli kończy się to ciągłymi zaczepkami i szukaniem powodów do kłótni to wiadomo, że czas się rozstać. 

Gdy zauważasz te sygnały to czas na poważną rozmowę z partnerem. Terapia może pomóc uratować związek, ale niekiedy lepiej się rozstać. Dzięki temu obydwoje macie szansę znaleźć kogoś, kto może was uszczęśliwić.