Każda kobieta marzy o partnerze, który nie tylko będzie w stanie zrozumieć jej emocje i uczucia, ale także sam będzie potrafił je okazywać. Nie jest to regułą, ale zazwyczaj to kobiety są tą bardziej emocjonalną stroną w związku i szukają w drugiej połówce oparcia, zrozumienia i poczucia bezpieczeństwa. Cenią mężczyzn wrażliwych i wyrozumiałych. Jednak nie każdy mężczyzna jest w stanie sprostać takim oczekiwaniom a wynika to z jego typu osobowości.

Na czym więc polega typ emocjonalnie niedostępny? Można wyróżnić 5 cech osobowości, które wskazują, że mężczyzna może być typem emocjonalnie niedostępnym.

1) Skłonność do nałogów

Mężczyzna, który ma problem z używkami takimi jak alkohol, narkotyki czy hazard jest bardzo trudnym partnerem. Nie dość, że nie potrafi dać poczucia bezpieczeństwa swojej kobiecie to funduje jej emocjonalną huśtawkę. Wszystko wyznaczone jest rytmem jego nałogu oraz wszystko jest jemu podporządkowane. Wiele kobiet, które pomimo wszystko pozostają w takim związku, same wkrótce stają się osobami współuzależnionymi.

2) Brak poczucia własnej wartości

Mężczyźni, którzy wykazują się brakiem pewności siebie również nie są łatwymi partnerami. Swoje braki starają się rekompensować kosztem drugiej osoby. Decydując się na związek nie kierują się uczuciem a jedynie chęcią podbudowania swojej oceny. Często wchodzą w relację tylko z powodu stabilizacji i wygody, raniąc w ten sposób swoją partnerkę.

3) Osobowość zależna

To typ mężczyzny, który nie potrafi funkcjonować w samotności, dlatego też wchodzi z związki z kimkolwiek. Nie kieruje się miłością a jedynie uzyskaniem aprobaty od swojej partnerki. Właściwie cała jego uwaga skupiona jest na tym co dostaje od drugiej osoby, że sam nie potrafi niczego od siebie tej osobie dać.

4) Miłość do siebie samego

Drogie panie jeśli napotkamy na swojej drodze narcyza, nie ma co liczyć, że kiedykolwiek będziemy dla niego ważne. Typ narcystyczny to toksyk. Nie dość, że kocha tylko siebie to jeszcze manipuluje uczuciami swojej partnerki niszcząc ją psychicznie, co zresztą daje mu poczucie satysfakcji. W związku z narcyzem liczy się tylko on i jego cele, nie ma mowy o bezpieczeństwie i zrozumieniu.

5) Pracoholik

Związek z mężczyzną dla którego zawsze na pierwszym miejscu będzie praca, jest niezwykle trudny. Nawet kiedy fizycznie nie jest w pracy to i tak jego myśli i emocje skupiają się na niej zamiast na partnerce. Wieczna nieobecność i przekładanie planów ze względu na pracę sprawia, że związek jest niestabilny a partnerka czuje się odrzucona i niekochana.