Każdego dnia spotykamy na swojej drodze wielu ludzi. Część z nich mijamy, nie zwracając uwagi a z częścią nawiązujemy relacje. Ludzie w pracy, szkole, sąsiedzi, rodzina czy przypadkowo spotykane osoby podczas spaceru z psem, otacza nas masa ludzi ale czy łączące nas z nimi stosunki są dobre?

Złe motywy ludzi, jak je zidentyfikować?

Jak rozpoznać złych ludzi? Zazwyczaj osoba która działa na naszą niekorzyść nie powie tego wprost. W kontaktach bezpośrednich będzie uprzejma i nie dająca poznać, że istnieje jakiś problem. Natomiast będzie działać za naszymi plecami.

Plotki, mówienie za plecami, rozpowiadanie nieprawdziwych historii. Wszystko co w oczach innych ludzi może zniszczyć nasz wizerunek. Źli ludzie kierują się często zazdrością. Uczucie zazdrości wywołuje w nich dosłownie wszystko, każdy nasz mały i duży sukces, życiowe szczęście czy kupiony przedmiot. Takie osoby uważają wszystko dobre co nas spotyka za niesprawiedliwość ponieważ to im powinno powodzić się w życiu. Nie zwracają uwagi na swój  brak zaangażowania i wymagania.

Cechy fałszywych i toksycznych ludzi

Ludzie fałszywi i źli cechują się hipokryzją, potrafią wytknąć każdy błąd, niestosowne zachowanie czy cokolwiek co w ich opinii jest złe, będą wyolbrzymiać i tworzyć problemy. Będą robić wielkie problemy z małych rzeczy, tworzyć własne standardy którym sami nie podlegają. Jednak gdy sytuacja się odwróci i to oni popełnią błąd, będą zaprzeczać i szukać wytłumaczenia. Sygnałem o negatywnych intencjach jest wyśmiewanie. Osoby szukają uznania i poparcia, wyśmiewając i oceniając innych.

Nie mają odwagi, żeby pokazać swoje prawdziwe oblicze, niszczą więc życie innych. Kolejnym aspektem jaki można zauważyć to takie osoby nie potrafią przyjąć krytyki. Odpowiadają na nią agresją. Nie są w stanie zaakceptować krytycznych słów ponieważ byłoby to równoznaczne z przyznaniem się.

Czego nie robią fałszywi ludzie?

Kategorycznie nie potrafią ani nie chcą przepraszać. Przeprosiny świadczyłyby o przyznaniu się do winy, a tego nie chcą robić. Zupełnie nie odczuwają potrzeby przepraszania, skoro nas coś uraziło jest to nasz problem, nie ich. Uznają to jako błahostkę, rzecz nieistotną która ich nie dotyczy.

Źli ludzie nie szanują też cudzej pracy. Nie doceniają włożonego trudu oraz umiejętności osoby która pracę wykonała. Przez takie zachowanie próbują ukryć własny brak umiejętności czy niekompetencje, zasłaniając się krytyką. Źli ludzie nie okazują też wdzięczności, wykazują roszczeniowe podejście do życia oraz ludzi którzy ich otaczają.

Dlatego tak ważne jest zidentyfikowanie toksycznych osób oraz zrozumienie, w jaki sposób próbują nami manipulować i utrudniać życie. Niektóre osoby jest łatwo wskazać, natomiast z niektórymi jest trudniej ponieważ skutecznie działają za naszymi plecami. Istotne jest by taką osobę wskazać i eliminować z naszego życia. W przeciwnym wypadku nie uchronimy się przed konsekwencjami ich działań. Dlatego warto się zastanowić, czy otaczający nas ludzie wykazują którąś z wymienionych wyżej cech. Może czas aby się zatrzymać i przyjrzeć niektórym relacjom.