Prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska, znana szerokiej publiczności jako „Profesor Zdrówko”, nie żyje. Specjalistka ds. żywienia i dietetyki zmarła po długiej walce z chorobą w wieku 72 lat. Jej odejście to stratą dla społeczności naukowej oraz dla wszystkich tych, którzy z szacunkiem podchodzili do jej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie zdrowego trybu życia.

O jej śmierci poinformował jej wieloletni współpracownik Marek Nowicki a także Katarzyna Bosacka.

W roli „Profesora Zdrówko” zdobyła szeroką popularność. Jej telewizyjne wystąpienia, pełne wiedzy, empatii i prostoty, zdobyły uznanie widzów różnych pokoleń. Profesor Kozłowska-Wojciechowska stała się dla wielu autorytetem, pomagając w zrozumieniu skomplikowanych kwestii zdrowotnych i inspirując do proaktywnego dbania o własne zdrowie.

Wkład w edukację zdrowotną

Jako wykładowczyni i autorka licznych publikacji naukowych, Profesor Kozłowska-Wojciechowska przyczyniła się do podnoszenia standardów w edukacji medycznej. Jej pasja do dzielenia się wiedzą i umiejętność tłumaczenia trudnych kwestii na zrozumiały język uczyniła ją wyjątkowym nauczycielem i mentorem dla wielu studentów medycyny.

Profesor Kozłowska-Wojciechowska nie tylko przekazywała suchą teorię, ale także inspirująco zachęcała do podejmowania zdrowych nawyków i podejścia do życia. Jej programy edukacyjne i wykłady dotyczące profilaktyki zdrowotnej miały istotny wpływ na świadomość społeczną w zakresie dbania o zdrowie.

„Dziś rano po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Pani Profesor Małgorzata Kozłowska -Wojciechowska, słynna Pani Profesor Zdrówko. Małgosiu, smutno mi i pusto bez Ciebie. Do kogo teraz zadzwonię z prośbą o radę? – czytamy na profilu dziennikarki Katarzyny Bosackiej.