Marzena Kipiel-Sztuka, znana polska aktorka, najbardziej kojarzona z rolą Halinki Kiepskiej w kultowym serialu „Świat według Kiepskich”, zmarła w wieku 58 lat. Smutną wiadomość o jej śmierci przekazała Renata Pałys, która również grała w tym serialu, za pośrednictwem swojego konta na portalu Facebook.

Marzena Kipiel-Sztuka była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiej telewizji. Urodziła się 19 stycznia 1965 roku w Legnicy. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Jej kariera aktorska nabrała tempa w latach 90., kiedy to zaczęła występować w wielu polskich serialach i filmach. Jednak to rola Halinki Kiepskiej w „Świecie według Kiepskich” przyniosła jej największą popularność i sympatię widzów.

Serial „Świat według Kiepskich”, emitowany od 1999 roku, stał się jednym z najdłużej nadawanych i najchętniej oglądanych programów w Polsce. Kipiel-Sztuka wcielała się w postać żony Ferdynanda Kiepskiego, w tej roli grał Andrzej Grabowski. Jej charakterystyczna kreacja, pełna humoru i swojskiego wdzięku, na stałe zapisała się w historii polskiej popkultury.