Naturalnym jest, że nawet na wczesnym etapie randkowania, kiedy wszystko zdaje się idealne, zastanawiamy się jakie szanse ma nasza relacja na stanie się tą długoterminową. Okazuje się, że nawet mimo krótkiego stażu związku, już można stwierdzić czy ma on szanse na przerodzenie się w głęboką relację nawet na całe życie.

Pamiętaj jednak, że żadna relacja nie jest idealna, dlatego pojawienie się od czasu  do czasu jednego czy dwóch z wymienionych sygnałów nie znaczy, że nasz związek się sypie. Wątpliwości możemy mieć dopiero,  kiedy pojawi się więcej sygnałów i będą się one utrzymywały przez dłuższy czas.

Te sygnały wskazują, że wasza relacja nie przetrwa próby czasu

1. Dostrzegasz zmiany w zachowaniu partnera

Po upływie pierwszej fazy relacji, kiedy wszystko wydaje się piękne, a Ty i Twój partner rozumiecie się bez słów, przychodzi przejście do  porządku dziennego w relacji. Oboje wrzucacie na luz i zaczynacie odnosić się do siebie ze znacznie większą szczerością. Jest to faza decydująca dla każdej relacji, powinniście oboje odpowiedzieć sobie na pytanie czy nadal się kochacie i pociągacie.

2. Ciągle kłócicie się między sobą

Sporadyczne kłótnie oraz sprzeczki zdarzają się w każdej relacji, jednak jeśli sprzeczki i kłótnie to nieodłączny element waszej codzienności,  to znaczy, że po prostu działacie sobie wzajemnie na nerwy.

Warto się zastanowić nad tym, czy faktycznie warto angażować się w relacje,  która powoduje dużą ilość stresu. Taki związek ze względu na niekończące się napięcie nie ma dużych szans na przetrwanie.

3. Unikacie rozmów na poważne tematy

Kiedy spotykacie się już od dłuższego czasu, a dalej nie macie przegadanych takich fundamentalnych kwestii związanych ze wspólnym  życiem jak założenie domu czy chęć posiadania dzieci lub partner unika tego tematu, to powinien to być dla nas sygnał ostrzegawczy.

4. Boisz się powiedzieć, że czujesz się zraniona

Jeśli boisz się zakomunikować swojemu partnerowi, że zranił Twoje uczucia lub kiedy mu to komunikujesz, to zbywa to żartem albo mówi,  że jesteś przewrażliwiona, to znak, że wasza relacja może być toksyczna.

5. Partner zwala na Ciebie winę, gdy coś pójdzie nie tak jak powinno

Kiedy jesteś obwiniana za każde, nawet niezależne od Ciebie niepowodzenie, to znaczy, że Twój partner boi się brać odpowiedzialność.  Warto się zastanowić czy chcesz brnąć w relację z osobą niedojrzałą.

6. Liczą się tylko pasje i zainteresowania Twojego partnera

W waszym związku brakuje miejsca na Twoje pasje i zainteresowania? Poważnie się zastanów, czy warto spotykać się  z kimś, kogo interesuje tylko jego własne podwórko,

7. Nie potraficie randkować bez alkoholu

Sporadyczne wspólne picie jest jeszcze ok, jednak jeśli każde wasze spotkanie kończy się wspólnym piciem, to powinna być to  czerwona lampa – widocznie nie czujecie się na tyle swobodnie we wspólnym towarzystwie na trzeźwo.

8. Brakuje wam wspólnych rozrywek

Brak wspólnych zainteresowań nie jest zwiastunem długotrwałej relacji – wcześniej czy później rozstaniecie się z braku wspólnych aktywności.

9. Tylko siedzicie na kanapie

Nuda potrafi się nieraz wkraść, ale jeśli wasza relacja polega na wspólnym siedzeniu na kanapie i każde gapi się we własny smartfon,  to znak, że ze związkiem źle się dzieje, a wy jesteście znudzeni własnym towarzystwem.

10. W waszej relacji brakuje romantyzmu

Brak romantyzmu i wspólnego zabiegania o siebie jest jednym z powodów przez które relacje najczęściej się kończą. Zastanów się,  czy Twój partner dalej Cię pociąga oraz czy okazuje Tobie podobne zainteresowanie, Może wasza relacja po prostu się wypaliła i nadszedł czas, aby każde poszło własną drogą?