Życie w związku wymaga od partnerów nauczenia się bycia z sobą, dawania czegoś od siebie, ale także brania tego, co ofiaruje nam druga osoba. Partnerstwo nie jest proste, gdyż nigdy nie da się podzielić wszystkich uczuć i emocji oczy obowiązków idealnie pół na pół.

Często zdarza się, że raz możemy dać od siebie mniej, a innym razem więcej. Najważniejsze, aby w relacji żaden z partnerów nie czuł się wykorzystany, oszukany, a co za tym idzie pokrzywdzony przez drugą stronę.

Gdy partnerzy potrafią z sobą szczerze rozmawiać o swoich potrzebach, łatwiej im zrozumieć się i zbudować równowagę w związku. Jednak czasem zdarza się, że jedna ze stron kierując się chciwością, bierze znacznie więcej, niż daje. Kiedy czujesz się wykorzystywana w związku, oznacza to, że trafiłaś na egoistę i twoje dalsze życie nie będzie łatwe. Jeśli podejrzewasz, że twój partner nie zachowuje się wobec ciebie uczciwie, mając na względzie waszą dobro waszej relacji, zapoznaj się z pięcioma cechami, które świadczą o tym, że masz do czynienia z wampirem energetycznym.

1. Poświęcasz się ponad miarę

Przeznaczasz bardzo dużo czasu, energii, a nawet pieniędzy, aby go zadowolić, ale on w żaden sposób nie umie tego docenić. Jest na tyle niedojrzały, że nie widzi, jak wiele dla niego robisz i ani myśli odwzajemnić twoje poświęcenie.

2. Partner wymaga, aby zawsze dostosowywać się do jego planów

Dopasowujesz swoje życie do jego potrzeb. Poświęcasz swój czas, wysiłek i potrzeby emocjonalne, aby to on był zadowolony. Jednak dla twojego partnera to nie ma znaczenia, gdyż nie liczy się z twoimi uczuciami.

Myślisz, że robisz dobrze, ale tak naprawdę krzywdzisz samą siebie. Relacja, w której tylko jedna ze stron daje coś od siebie, jest toksyczna. Zatem jeśli twój partner zawsze wymaga, abyś dostosowywała się do jego planów i nie pozwala Ci wychodzić z propozycjami dotyczącymi waszego wspólnego życia, jest egoistą.

3. Brak zaangażowania w związek

Nie angażuje się zbytnio w związek i nie potrafi nawet określić waszej relacji. Gdy poruszasz ten temat, stara się trzymać na dystans. To dowód na to, że dla egoisty twoje uczucia nie są dla niego najważniejsze i nie zamierza się z nimi liczyć. Z taką osobą nie warto wchodzić w głębszą relację

4. Wykazuje wieczną dezaprobatę

Wszystkie pomysły i plany, które wychodzą od ciebie, nie są dla niego wystarczająco dobre i ciekawe. Uważa, że sam wszystko zrobi najlepiej, a ciebie traktuje z góry i na każdym kroku kieruje w twoim kierunku pogardę i sarkazm.

Poprzez ciągłą krytykę, pokazuje, że nie umie okazać ci szacunku, który jest tak ważny w budowaniu związku.

5. Flirtuje z innymi kobietami

Może sobie pozwolić na flirt i zaloty do innych kobiet, ponieważ nie ma w stosunku do ciebie konkretnych planów na przyszłość.

Najbardziej chamskie przypadki egoistów są zdolne do zaczepiania innych dziewczyn nawet w obecności swojej partnerki, aby popisać się przed kolegami. Jeśli facet robi takie rzeczy, nie szanuje twoich uczuć i to prawdopodobnie już nigdy się nie zmieni.