Może się wydawać, że ogromne uczucie i siła więzi wystarczy, by związek przetrwał. Przecież skoro się tak bardzo kochacie, nic nie może stanąć na drodze do szczęścia. Niestety, nic bardziej zgubnego. To, że masz przy sobie kochającego partnera nie zagwarantuje Wam wspólnej przyszłości. Na przestrzeni lat do związku wkradają się zachowania, które mogą zaprzepaścić całą wspólną historię. I to pomimo tego, że dwoje ludzi się tak bardzo kocha. Jakie są tego powody?

1. Za bardzo się zmieniłaś

Każdy z nas się zmienia, szczególnie na przestrzeni lat. Nie możemy oczekiwać,  aby pewne cechy pozostały niezmienne. Czas idzie naprzód – my również. Jednak czasami drugiej osobie to nie odpowiada, bo przecież pokochał inną osobę. Nie jest w stanie zaakceptować zmian, które nadeszły.  To przykre, ale się zdarza. Czasami niektórzy z nas nie zdają sobie sprawy z tego, że związek to kompromisy i akceptowanie zmian. A wtedy może dojść do rozpadu relacji.

2. Za dużo negatywnych emocji

„Zgoda buduje, niezgodna rujnuje.” Kłótnie, sprzeczki i różnice zdań zdarzają się w każdym związku. Jednak nieustanne awantury mogą doprowadzić niektórych do poczucia nieszczęścia, wyczerpać psychicznie. Niektórzy z nas lepiej znoszą takie sytuacje, inni gorzej. W związku powinniśmy dbać o zgodę, nawet jeśli czasami wiąże się to z ustępstwami czy rezygnacją ze swoich racji. Oczywiście postawić na swoim też czasami musimy, szczególnie w istotnych dla nas kwestiach. Zadbajmy o poczucie szczęścia i zadowolenia zarówno u partnera, jak i u siebie.

3. Partner czuje się niedoceniony

Docenienia, miłego słowa i uznania potrzebuje bez wyjątku każdy z nas. Inaczej można mieć wrażenie, że wszystko co robimy, na co poświęcamy czas i energię pozostaje niezauważone. Godność i poczucie własnej wartości jest bardzo ważne dla każdego z nas, dlatego trudno iść przez życie z osobą, która nie docenia. W relacji niezwykle ważna jest więc pewność, że partner jest z nas dumny. Poczucie własnej wartości, którego doświadczamy dzięki bliskim.