Jak przestać kochać kogoś na kim nam zależy? Miłość bez wzajemności, złamane serce – większość kobiet tego doświadczyła, lub doświadczy. Choć to bardzo trudna sytuacja, bo nasz obiekt westchnień nie odwzajemnia uczuć istnieją sposoby, aby się z nią pogodzić. Sposoby te są zarówno proste, jak i bardzo skuteczne.

Nie ma potrzeby przeciągać trudnego czasu, dlatego poniżej przedstawiamy kilkupunktowy poradnik dla osób, którym ciężko jest zapomnieć. Jak przestać kochać kogoś na kim nam zależy?

1. Daj sobie czas

Każda strata, nawet utrata nadziei na związek z daną osobą boli, dlatego czas jest najważniejszy. Pierwsza i podstawowa zasada w sytuacji złamanego serca. Nie oczekujemy, że wszystko wróci do normy na drugi dzień.

Czas leczy rany jest zdecydowanie prawdziwym przysłowiem jeśli chodzi o nieodwzajemnioną miłość. Potrzebujesz tygodni, a być może nawet miesięcy by zaakceptować taki stan rzeczy i ruszyć do przodu.

2. Jak przestać kochać? Wyrzuć z siebie emocje

Pozwól sobie na płacz, złość, smutek czy gniew. To naturalne emocje, a najważniejsze by dać im upust. Zamknięcie ich w sobie powoduje tylko przeciągnięcie się bólu i wyrzucenie emocji później, ze zdwojoną siłą, dlatego nie tłum ich w sobie. Możesz porozmawiać o tym z bliską osobą – być może to w Twoim przypadku przyniesie ukojenie.

3. Spotkaj się ze znajomymi

Spotkanie z bliskimi osobami pozwoli zapomnieć o drugiej osobie. Możesz również podziękować przyjaciołom za to, że są z Tobą, jeśli w ostatnich dniach nie poświęcałaś im wystarczająco dużo czasu. Dużo osób po zakończonej znajomości „ma zaległości towarzyskie”. Warto teraz je nadrobić, bo przyniesie to ukojenie i przypomni, że nie jest się samemu.

4. Jak przestać kochać? Zerwij kontakty

Jeśli sytuacja jest pewna i nie widzisz szans na poprawę sytuacji zerwij wszelkie kontakty z drugą osobą. Dalsze utrzymywanie kontaktu będzie jak nieustanne rozdrapywanie ran. Pamiętaj, że kontakt z drugą osobą przyniesie chwilową, złudną ulgę a rozczarowanie i gniew wrócą prędzej czy później.