Badania wykazały, że przeciętna kobieta wypowiada dziennie około 20 000 słów, natomiast przeciętny mężczyzna – zaledwie 7 000 słów. Czasami zdarza się mówić rzeczy, których nie wypada bądź w gruncie rzeczy nie są błyskotliwe. Poniżej przedstawiamy 3 zdania, które lepiej usunąć ze swojego słownika.

1. „Wolę przyjaźnić się z mężczyznami”.

Jest to najczęściej wypowiadane ze zdań. Problemem jest jednak to, że niemal żaden z mężczyzn nie mówi „wolę przyjaźnić się z kobietami” …

Być może w ustach wielu kobiet ma na celu pokazanie ich wyższości lub większej atrakcyjności, jednak w oczach innych wygląda to nieco inaczej. Rezygnując z przyjaźni z kobietami i niedostrzeganie ich zalet pozbawia wsparcia i ciepła płynącego od drugiej kobiety.

2. „Jestem ciężko pracującą perfekcjonistką”.

To niepozorne zdanie ma drugą wymowę, jaką jest „mam wyższe standardy od Twoich”. Standardy na wielu płaszczyznach – pracy, związku, wychowania dzieci. Można nie zdawać sobie z tego sprawy, lecz w najprostszej interpretacji jest to jawne stawianie się nad innymi.

3. „Wyglądam młodo jak na swój wiek”.

To zdanie ma dwie nieścisłości. Pierwszą jest przekazanie, że ma się więcej lat niż sugeruje to wygląd, a raczej nie chodzi nam o przekazanie, że 18ste urodziny mamy dawno za sobą. Jest to swego rodzaju wpadka, szczególnie dla kobiet w dojrzalszym wieku.

Kolejnym jest fakt, że obecnie niemal każda kobieta wygląda młodziej niż wskazują liczby – nasze matki i babcie z pewnością wyglądały starzej. Obecnie zmienia się styl życia, dieta i dostępne zabiegi medycyny estetycznej. Duża część kobiet może powiedzieć, że wygląda młodo, lecz nie jest to żaden fenomen – więc po co?