Większość z nas jest zapewne przekonania, że dbanie o związek jest czasochłonne i wymagające. Nic bardziej mylnego – opublikowano najnowsze odkrycia w kwestii pielęgnacji stałych związków. Okazuje się, że wystarczy kilka godzin w tygodniu, by w przyjemny sposób umocnić związek. Nawet najtrwalszy związek może potrzebować umocnienia

Poniżej przedstawiamy 5 rytuałów, dzięki którym Wasz związek będzie nie tylko silniejszy, lecz również ciekawszy.

1. Poranne pożegnania

Na taki drobny gest możemy poświęcić dosłownie minutę, a przypomnimy partnerowi że myślami jesteśmy przy nim. Zapytanie o plany na dzień, zaparzenie kawy i pocałunek na pożegnanie zajmuje chwilę, a w dyskretny sposób pielęgnuje naszą relację. Z pewnością będzie to dobrze odebrane przez partnera.

 2. Powrót do domu

Po kilku godzinach pracy zapytajmy partnera, jak minął dzień. Być może partner czeka na to pytanie, aby mógł się Tobie zwierzyć. Jemu może to pomóc, a Waszą relację wzmocni. Przytulmy, poświęćmy chwilę na wysłuchanie. To bardzo proste i niezmiernie ważne.

3. Bliskość

Dbajmy o dotyk i intymność w naszym związku. Okazje są często – podczas spaceru, zwykłych zakupów czy oglądania filmu. Przytulenie, pocałunek, trzymanie się za ręce – te wszystkie gesty umacniają związek a badania pokazują, że pary niezapominające o tym są ze sobą najdłużej. Ponadto dotyk redukuje poziom hormonu odpowiedzialnego za stres, dzięki czemu poprawia się ogólne samopoczucie.

4. Randka

Raz na jakiś czas wskazanym jest, by wybrać się na randkę jak za czasów początku znajomości. Przypomni to dreszczyk emocji, który z pewnością towarzyszył Wam podczas pierwszego spotkania. Wyciszcie telefony, skupcie się tylko na sobie i na rozmowie.

5. Rozmowa o Was

Niezwykle ważnym jest aby na bieżąco omawiać swoje spostrzeżenia czy uwagi. Absolutnie nie powinniśmy trzymać ich w sobie, bo to tylko oddala od siebie partnerów. Przysłuchajmy się wzajemnie swoim uwagom, a na pewno wyciągnięcie wnioski i umocnicie związek.