Silne kobiety w relacjach partnerskich: bez względu na to jaką osobowością cechuję się twoja partnerka pamiętaj, że wspólnie pracujecie nad swoim związkiem. Żadna ze stron nie powinna czuć się gorzej, a już na pewno żadna z osób nie powinna dominować w związku partnerskim. Jednak są silne kobiety, które nigdy nie będą tolerować u swoich partnerów cech ani zachowań, które zazwyczaj doprowadzają do rozpadu związku.

1. Zdrada

Większość mężczyzn wychodzi z założenia, że nic nie wzmocni związku, jak niewinny skok w bok. Niestety to nie prawda.

Żadna ze stron nie chce ani nie chciałaby być zdradzana i oszukiwania. Kobiety bardzo często ze względu na dzieci wybaczają i dalej trwają w małżeństwie lub związku partnerskim. Pamiętaj, zdrada bardzo boli i nie można łatwo wymazać jej z pamięci. Taki układ nie ma szans na normalne funkcjonowanie.

2. Bądź silnym mężczyzną

Dojrzałość mężczyzny nie objawia się wizerunkiem muskularnego torsu lecz właściwą postawą życiową. Silny mężczyzna zawsze wspomoże w trudnych i skomplikowanych sprawach życiowych. Służy dobrą radą i potrafi wysłuchać. Odpowiedzialność za swoje czyny i zachowania to atuty prawdziwego partnera.

3. Zazdrość

Współczesna kobieta nie kieruje się uczuciem zazdrości. Tego samego wymaga od swojego partnera. Kobieta na polu zawodowym i rodzinnym jest wzorem do naśladowania. Jednak potrafi wspomóc i wesprzeć swojego ukochanego.

Pamiętaj, zazdrość to złe uczucie, które doprowadzi związek do ruiny. Nie wypominaj swojej partnerce spraw minionych, żyj teraźniejszością.

4. Dominowanie w związku

Jeśli  mężczyzna wychodzi z założenia, że do niego należy ostatnie zdanie i zawsze stawia na swoim, to taki związek nie przetrwa próby czasu. Kobieta o silnej osobowości nie będzie toczyła bojów o dominację. Partnerstwo to wielka sztuka ale mimo wszystko można ją osiągnąć.

Może silne kobiety nie chcą dominować we wszystkich aspektach życia codziennego. Poznaj słabe strony swojej partnerki i wspólnie ustalcie granice dominowania w danej kwestii.

5. Brak szacunku

Fatalną sprawą jest okazywanie braku szacunku i ignorowanie partnerki. Wyśmiewanie i ciągłe obrażanie doprowadza do wielu niepotrzebnych frustracji.

Żadna kobieta tego nie zniesie. Zaś silne kobiety nawet nie dopuszczają myśli, że tak można je traktować. Jeśli chcesz zwrócić uwagę swojej partnerce zrób to bardzo taktownie i na pewno nie w obecności osób trzecich. Wymiana zdań jest czymś normalnym. Jednak czyń to taktownie i nie próbuj lekceważyć jej uwag.

6. Łamanie jej granic

Silne kobiety nie pozwolą na łamanie przyjętych oraz ustalonych granic. Każdy z nas chce mieć choć minimum swobody w związku małżeńskim bądź partnerskim. Uszanuj to i nie złość się. Nie manipuluj swoją ukochaną, bo i tak spotkasz się z silnym sprzeciwem. Pozwól na odrobinę swobody. Daj możliwość wykazania się i pochwal za własną inwencję.