Bardziej inteligentna część społeczeństwa zawsze wie co ma robić. Co więcej, można powiedzieć, że nie ma nawet szans na to „aby ktoś im w kaszę dmuchał”. Sami decydują o swoim losie, pewnie stawiając nogi przez życie. Takie osoby w zdecydowany sposób wyróżniają się z tłumu.

Oto 7 cennych wskazówek, dzięki czemu zawsze będzie wiedziało się, że ma się przed sobą inteligentną osobę.

1. Rozmowa z samym sobą

Ktoś powie, że mówienie do siebie to czyste wariactwo, ale czy na pewno? Naukowcy udowodnili, że właśnie te bardziej inteligentne osoby bardzo lubią to robić. I nie jest to oznaka wariactwa. Mówienie do siebie, prowadzenie tak naprawdę monologu to tak naprawdę najlepszy sposób na to, aby pozbyć się nadmiaru emocji. Wiele osób również w ten sposób wykorzystuje moment na poukładanie myśli w głowie – w szczególności, jeżeli ma się ich nadmiar.

2. Nie interesuje się innymi

Tyle mówi się na temat tego, aby nie wtykać nosa w cudze sprawy. I jest to prawda. Inteligentne osoby o tym doskonale wiedzą. Dlatego też nie interesują się one żywotem innych. Wiedzą, że ich życie jest bardzo ciekawe. Tak, mają oni do czynienia z najróżniejszymi problemami. No ale po co im problemy innych osób, skoro ich własne są dość zajmujące? Inteligentniejsi wiedzą, że nie ma co dokładać sobie problemów.

3. W rytm melodii

Bardzo często bywa tak, że inteligentniejsza część populacji chodzi w słuchawkach na uszach, słuchając różnorodnych melodii. Nie, nie mówi się tu dokładnie o piosenkach (aczkolwiek i tak bywa), ale o melodii, która może działać na nich w kojący sposób. Inteligentni słuchają melodii, która ma m.in. kojący wpływ na ich samopoczucie lub też dodaje energii.

4. Jak najmniej ciężkiej pracy

Ktoś powie, że to wada, ale inteligentne osoby szukają jak najlepszej okazji do tego, aby móc szybko zakończyć swoją pracę. Dzięki temu więcej czasu będą mogli poświęcić na rzeczy sprawiające im przyjemność lub na lenistwo. Oni nie robią byle jak, ale pracują za to z głową, dzięki czemu faktycznie wiele rzeczy kończą szybciej, ciesząc się chwilą wolnego.

5. Przyznanie się do błędu

Może i nie jest to łatwe, ale inteligentne osoby wiedzą, że trzeba się przyznać do błędu. I nie sprawia im to najmniejszego problemu. Każdy człowiek takie błędy popełnia. Sztuką jest jednak powiedzieć „tak, zawiniłem. Przyznaje się do tego i postaram się już więcej tak nie robić”.

6. Nie należą do zbyt rozmownych

Inteligentni nie tracą czasu na rozmowy, jakie nie wnoszą głębszego sensu. Oni nie plotkują. Wolą porozmawiać na bardziej inteligentne tematy. Dlatego też często bywa tak, że oni milczą, kiedy cała reszta rozmawia w najlepszej, wymieniając się nic nie znaczącymi uwagami.

7. Poczucie humoru

Żart, który rozbawi całą grupę? Umiejętność śmiania się z samego siebie? Oto coś, co naprawdę jest w stanie wyróżnić inteligentne osoby z tłumu ludzi.