Związek, w którym wciąż musisz czekać na obecność partnera, domagać się jego uwagi, a czasem błagać o wsparcie nie ma większego sensu. Własne szczęście nie może zależeć od jego humorów oraz opinii. Pójście własną drogą i rozstanie nie jest łatwe, lecz czasem to najlepszy krok w stronę spełnienia. Bolesne emocje, rozpacz i ciągłe rozczarowania nie powinny być istotą związku. Szczera i prawdziwa relacja opiera się przede wszystkim na szacunku, szczerości w każdej sytuacji oraz wzajemnym wspieraniu w życiowych wyborach i sytuacjach.

Proszenie o uwagę

Ciągłe proszenie się o uwagę partnera jest bardzo męczące. Jeśli więc taka sytuacja ma miejsce zbyt często, a ukochany interesuje się Tobą tylko kiedy sam czegoś potrzebuje to zastanów się nad odejściem. Kiedy tylko jeden z partnerów okazuje bezinteresownie swoją uwagę może dochodzić do manipulacji. Wielokrotne domaganie się uwagi powinno być dla Ciebie alarmujące. Zastanów się czy nie jesteś w toksycznym związku pozbawionym wzajemnego szacunku.

Zabieganie o uczucia

Proszenie się o odwzajemnienie uczucia jakim jest miłość jest wyniszczające oraz upokarzające. Prawdziwa miłość jest niewymuszona, naturalna i pojawia się sama. Jeśli w związku nie ma prawdziwej miłości nie da się wyprosić. Związek, w którym nie ma miłości obustronnej może być bardzo bolesny. Prawdziwa miłość uskrzydla, daje oparcie w trudnych chwilach i pomaga się rozwijać. Jeśli w swoim związku tego nie odczuwasz to sygnał, że miłości w nim nie ma.

Pojawia się i znika…

Jeśli partner pragnie być w związku tylko od czasu do czasu, kiedy to dla niego wygodne nie ma sensu tego ciągnąć. Związek to wybór, którego dokonuje się każdego dnia, a nie tylko od święta. Czekanie na obecność i brak stabilizacji oznaczają bycie jedynie jedną z wielu opcji na przyszłość. Ciągniecie relacji tego rodzaju może doprowadzić do ogromnego rozczarowania i kosztować wiele bólu. Oczekiwanie i nagła ekscytacja przez moment obecności partnera to istna sinusoida emocjonalna, na którą nie zasługujesz.

Rozstanie

Pozostawanie w relacji o znamionach toksyczności i ciągłe staranie się o uwagę i uczucia partnera zaburzają poczucie własnej wartości oraz oddalają od prawdziwego szczęścia. Najważniejsza jesteś Ty i Twoja niezależność. Uwolnienie się od partnera, który nie traktuje Cię jako najważniejszej osoby w swoim życiu przyniesie ulgę. Pierwsze chwile mogą być ciężkie, bolesne i przykre. Jednakże na końcu drogi po trudnej decyzji o rozstaniu czeka spełnienie i prawdziwe uczucie szczęścia.

Bądź na pierwszym miejscu

Dbanie o własne poczucie szczęścia nie jest egoistyczne, ani samolubne. To właśnie Ty powinnaś być dla siebie najważniejsza. Znając swoją wartość zyskujesz większą pewność siebie i przestajesz ulegać osobom toksycznym i nie wartym Twojej uwagi. Będąc swoim numerem jeden z pewnością się nie rozczarujesz, a przyszłe dni przyniosą satysfakcję oraz pełnię szczęścia nawet w pojedynkę. Miłosna relacja ma dawać radość, stanowić życiowe oparcie i być powodem wzrastania.