Czy starsza kobieta może stworzyć z młodszym mężczyzną udany związek?

Przyjęło się, że związki są zawierane przez osoby w zbliżonym do siebie wieku. Dosyć powszechne są także te, w których kobieta jest młodsza od swojego partnera. Tego samego nie można jednak powiedzieć o związkach, w których to przedstawicielka płci pięknej jest starsza. One nie cieszą się już taką popularnością. Warto byłoby zatem przyjrzeć się temu, czy i dlaczego związek starszej kobiety z młodszym mężczyzną może być udany.

Dlaczego tak niechętnie spoglądamy na związki młodszych mężczyzn ze starszymi kobietami?

Nie da się ukryć, że związki starszych kobiet z młodszymi od nich mężczyznami nie są zbyt dobrze widziane przez ogół społeczeństwa. Ma na to duży wpływ kultura, w jakiej większość z nas została wychowana. Przyjęło się, że to mężczyzna powinien być starszy od kobiety. Nikt nie reaguje również rozbawieniem ani zdziwieniem na związki osób będących w podobnym wieku. Jeżeli chcemy wejść w związek z młodszym od siebie mężczyzną, nie pozostaje nam nic innego jak zmienić swoje podejście. Bez tego będzie nam naprawdę ciężko.

Czy młodszy mężczyzna może być odpowiedzialny?

To starszych mężczyzn uważa się za odpowiedzialnych. Z tego właśnie względu, przedstawicielki płci pięknej są nimi tak bardzo zainteresowane. Starsi partnerzy otaczają je troską, czułością i opieką. Czy jednak podobnie nie może być w przypadku związku starszej kobiety z młodszym mężczyzną? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Wiek jest bowiem jedynie cyfrą. Nie musimy zatem obawiać się tego, że młodszy partner będzie pozbawiony rozsądku. Nie powinniśmy także martwić się o to, że będzie on nieczuły.

Jaki będzie związek starszej kobiety z młodszym mężczyzną?

Jak już zaznaczono wyżej, związek starszej kobiety z młodszym od niej mężczyzną jak najbardziej może być udany. Najważniejsze jest jednak to, aby wyzbyła się ona poczucia, że nie jest to właściwe. Nie powinna również przejmować się zdaniem innych. Nie może też zakładać, że ciągle wszyscy ją obgadują i rozprawiają o tym, że bycie w związku z młodszym od siebie facetem jest niewłaściwe. To, jaki dokładnie będzie związek młodszego mężczyzny i starszej kobiety zależy jednak od nich samych.

Wpływ na przebieg związku mają charaktery, a także temperamenty obydwu osób tworzących go. Poza tym, każdy z partnerów może mieć nieco inne oczekiwania. Wcale nie jest jednak powiedziane, że będą one całkowicie rozbieżne. Każdy z nas realizuje przecież w związku nie tylko cele wspólne, ale i osobiste. Młodszy mężczyzna wcale nie musi chcieć ciągłych imprez. Starsza kobieta nie musi zaś za wszelką cenę dążyć do stabilnego, cichego i spokojnego życia.

Wzajemne oczekiwania

Jeżeli związek ma być udany, ważne jest to, aby oboje partnerzy rozmawiali o swoich wzajemnych oczekiwaniach w sposób uczciwy i otwarty. Jak w każdym związku, również w tym, które tworzą starsza kobieta i młodszy mężczyzna, będą zdarzały się nieporozumienia. Nie jest to jednak coś, co musi prowadzić do destrukcji. Niezadowolenie z relacji może być impulsem do jej uzdrowienia, o ile partnerzy tego uzdrowienia pragną.

fot. medicinenet