Możemy wyrażać miłość i to, że zależy nam na drugiej osobie w zupełnie inny sposób niż ubierając to w dwa słowa. Często zakochana osoba nie jest w stanie wyrazić jak ogromne jest jej uczucie wobec drugiej osoby, jednak okazuje swoje uczucia innymi zwrotami czy gestami.

Wyrażanie miłości wiąże się z okazywaniem czułości partnerowi, z pokazywaniem swoich starań, dawaniem bezpieczeństwa i dawaniem poczucia bycia kochanym.

Jednak nie tylko słowa „Kocham Cię” wystarczą, żeby okazać miłość, troskę i chęć zaopiekowania drugiej osobie. Często można nie dostrzegać jak ogromna jest miłość partnera, ponieważ skupiamy się na tym, co jest zazwyczaj słyszane, jednak prawdziwe uczucia są ukryte o wiele głębiej i są formułowane o wiele inaczej.

Jakie zwroty wyrażają miłość? Oto 5 zwrotów, które wyrażą Twoją miłość w inny sposób:

1. „Dajesz mi poczucie bezpieczeństwa”

Każda kochająca osoba chce dać swojemu ukochanemu czy swojej ukochanej poczucie bezpieczeństwa. Każdy z nas chce dać ukochanej bezpieczeństwo emocjonalne i bezpieczeństwo fizyczne, chce, żeby druga osoba czuła się dobrze, wiedziała, że nic jej nie grozi i miała do nas pełne zaufanie.

Te słowa są wyrazem tego, że Twoja miłość, jest Twoim wsparciem, Twoją ochroną, a Ty zauważasz, że daje Ci to poczucie bezpieczeństwa i bardzo to doceniasz.

2. „Dzięki Tobie jestem szczęśliwy”

Nic nie sprawia takiej przyjemności, jak świadomość o tym, że uszczęśliwiamy ukochaną osobę. Dzięki tej krótkiej informacji poczujemy się pewniej oraz pozytywna energia wkradnie się do naszego życia. Takie sformułowanie oznacza, że druga osoba cieszy się naszą obecnością i chce, żebyśmy byli obok.

3. „Zawsze możesz na mnie polegać”

Jeżeli chcesz dać swojemu partnerowi sygnał, że może liczyć na Twoją obecność i pomoc w każdej potrzebie, powiedz mu to, na pewno to doceni. Zarówno wsparcie od partnera, jak i obecność to jedne z najważniejszych rzeczy w związku. Bez względu na wszystko, jesteś by pomóc i wesprzeć ukochaną osobę.

4. „To na ciebie czekałem całe swoje życie”

Każdy z nas szuka w swoim życiu tej wyjątkowej drugiej połówki. Jeżeli czujesz, że Twój partner jest Twoją wyczekiwaną i wymarzoną połówką – nie bój się mu o tym powiedzieć. Ta wiadomość na pewno go ucieszy! Jest to oznaka tego, że jesteś szczęśliwy ze swoim partnerem i czujesz się w waszym związku w pełni komfortowo.

5. „Dzięki Tobie zmienił się mój świat”

Te słowa oznaczają, że Twoje życie zmieniło się odkąd jesteś ze swoim partnerem. Oznacza, że wreszcie masz w życiu wsparcie i wiesz, że druga osoba chce dla Ciebie jak najlepiej. Dzięki tej świadomości życie staje się o wiele łatwiejsze.