Każda z nas chciałaby się cieszyć udanym związkiem. Niestety, nie z każdym mężczyzną da się zbudować satysfakcjonującą i harmonijną relację. Po czym jednak poznać, że dany partner nie jest dla nas odpowiedni? Istnieją pewne zachowania i cechy, na które należy być wyczuloną. Dzięki temu, nie straci się swojego cennego czasu na mężczyznę, który nie jest tego wart.

Po czym poznać, że partner nie jest dla Ciebie?

1. Lekceważy problemy, z którymi się zmagasz

Każda z nas boryka się z jakimiś problemami. Czasami są one mniejsze, czasami większe. Niemniej jednak, bardzo trudno jest z nimi walczyć w pojedynkę. Jeśli jesteśmy w związku, pragniemy oczywiście tego, aby druga połówka dzieliła z nami troski i zmartwienia. Jeżeli partner nie angażuje się w nasze problemy, a wręcz lekceważy je, to znak, by czym prędzej uciekać.

2. Czujesz, że się przy nim dusisz

Związek nie polega tylko i wyłącznie na byciu razem. Pary spędzające ze sobą każdą wolną chwilę mogą nie być tak szczęśliwe, jak mogłoby się wydawać. Każdy z nas potrzebuje przecież przestrzeni. Jeśli czujemy, że nasz partner nam ją zabiera, z dużym prawdopodobieństwem nie będziemy czerpały satysfakcji z takiej relacji.

Ciągła kontrola i zazdrość to także sygnały ostrzegawcze, na które należy być wyczuloną. Każda z nas potrzebuje przecież od czasu do czasu wyjść na samotne zakupy bądź na imprezę z przyjaciółkami.

3. Nie chce walczyć ze wspólnymi problemami

W każdym związku zdarzają się pewne trudności. Do walki z nimi są zobowiązani zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jeżeli czujemy, że nasz partner nie chce rozwiązywać problemów, które pojawiają się w relacji, jest to bardzo zły znak.

Warto oczywiście przeprowadzić kilka rozmów na temat nieangażowania się we wspólne sprawy, ale istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że okażą się bezowocne.

4. Nie czujesz się przy nim pewnie

Każda przedstawicielka płci pięknej chce się czuć przy swoim mężczyźnie jak królowa. Chce być doceniana i adorowana. Niestety, niektórzy panowie sprawiają, że ich partnerki nie czują się dobrze w swojej skórze. Jeśli doświadczamy ze strony swojego partnera ciągłych docinków na temat swojego wyglądu i zachowania, nasze poczucie własnej wartości może drastycznie się obniżyć.

Zdecydowanie lepiej będzie zakończyć taki związek, zanim przestaniemy czuć się atrakcyjne i pożądane. Odbudowa poczucia własnej wartości to proces żmudny i obarczony dużym ryzykiem porażki.

5. Sprawia, że czujesz się bezwartościowa

Związek powinien rozwijać, a nie podcinać skrzydła. Niestety, nie brakuje toksycznych mężczyzn, którzy nie wspierają swoich kobiet. Jeżeli więc czujemy, że nasz system wartości nie jest przez drugą stronę szanowany, powinnyśmy dobrze zastanowić się nad tym, czy taki związek nam służy.

Wyśmiewanie się z naszych zasad i przekonań z całą pewnością nie służy budowaniu trwałych i satysfakcjonujących więzi. Poza tym, sprawia że popadamy w przygnębienie, które z czasem może przerodzić się nawet w depresję. Dobry mężczyzna to taki, z którym chcemy przebywać i który respektuje nasze poglądy nawet wtedy, gdy jego są inne.