Jak zachowywać się, by relacja z partnerem stała się bliższa? Sukces związku opiera się na sprawnej komunikacji, nie ważne czy jest to komunikacja werbalna czy niewerbalna, a także na ciągłym okazywaniu zainteresowania partnerowi.

Takie stwierdzenie odnosi się zarówno do osób będących na początku związku jak i do par z długoletnim stażem. Jakie zachowania sprawią, że związek będzie wypełniony miłością?

1. Zadawanie pytań

W tym przypadku nie chodzi o zwykłe pytania. Warto wykazywać zainteresowanie nawet odnośnie życia osobistego. Zadawanie pytań pozwoli na bliższe poznanie się. Takie zachowanie udowodni również, że pragniemy, by partner nam zaufał i to, co nam mówi jest dla nas ważne.

2. Wykazywanie zainteresowania pasją partnera

Każdy człowiek jest inny. Dlatego całkiem prawdopodobnym jest, że partner będzie miał inne zainteresowania. Okazywanie ciekawości w obrębie hobby połówki może sprawić, że druga osoba poczuje się pewniej w tym, co robi, poczuje się wspierana. Kto wie – być może znajdzie się coś, co będzie Waszym wspólnym zainteresowaniem?

3. Częstsze rozmowy przez telefon, mniej wiadomości tekstowych

Z jednej strony, pisanie wiadomości tekstowych jest wspaniałe, ponieważ w ciągu dnia, w pracy, może zabraknąć czasu, by wykonać telefon. Z drugiej strony, ciągłe pisanie SMS może dać sygnał, że nie masz ochoty porozmawiać z połówką i jest Ci obojętna.

Zatem, jeśli masz odrobinę wolnego czasu, zadzwoń do swojego partnera, okaż, że Ci zależy. Pamiętaj, że usłyszenie głosu ukochanej osoby jest znacznie lepsze niż odczytanie regularnej czcionki w aplikacji tekstowej.

4. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego

Zgodnie z twierdzeniem specjalistów, utrzymywanie kontaktu wzrokowego wzmacnia więź pomiędzy partnerami. Kontakt wzrokowy pozwala na komunikowanie się z partnerem.

Może być też pewnego rodzaju grą wstępną, którą można rozpocząć jeszcze podczas spaceru w parku lub podczas robieniu zakupów.

5. Komplementowanie

Człowiek jest istotą, która uwielbia komplementy. Zwłaszcza, jeśli są one kierowane z ust osoby, która należy do najbliższych. Można komplementować wygląd, aczkolwiek jest to dość oklepane.

Dobrze jest zastanowić się, co w naszej połówce sprawia, że mamy energię na cały dzień lub co sprawia, że chcemy być lepszymi ludźmi.

6. Okazywanie czułości i miłości

Miłość i czułość. Warto ją okazywać nie tylko na początku związku. Okazywanie takich emocji nie jest w żadnym wypadku słabością. Czuły pocałunek w czoło, buziak na powitanie i pożegnanie, trzymanie się za dłonie, kontakt wzrokowy, te zachowania to właśnie okazywanie czułości i miłości.

Okazywanie tego rodzaju emocji jest ważne również w miejscach publicznych, podczas spotkań z rodziną i ze znajomymi.