Nie zawsze każdy dzień musi być dla każdego z nas wspaniały, najlepszy ze względu nie tylko na czynnik, na które mamy wpływ, lecz są też tak zwane aspekty zewnętrze jak ciśnienie, choroba, pogoda, które są np. powodem dziurawych rąk, czyli sytuacji, w których nie mając siły upuszczamy rzeczy.

Innym powodem mogą być także dolegliwości dotyczące osoby, która jest dla nas bardzo ważna w ten sposób całe to przykre zdarzenie jesteśmy w stanie przeżywać tak samo mocno jak ona sama.

Pomocne w takiej sytuacji mogą być proste gesty, jakimi obdarują nas inni. Co jeśli to my mamy do czynienia z osobą, która potrzebuje pomocy, wsparcia od nas? Co w takiej sytuacji możemy zrobić? Poznaj wielką moc płynącą z przytulania.

Codzienna moc płynąca z przytulania

Specjaliści, znawcy od dziedziny, jaką jest psychologią twierdzą, że nie powinniśmy zapominać o codziennym przytulaniu. Czynność ta niesie ze sobą więcej korzyści niż nam się może wydawać. Natomiast naukowcy ustalili, że powinniśmy przytulać się od 4 do 12 razy dziennie, gdyż większa liczba przytulasów może sprawić, że nasza przestrzeń osobista zostanie naruszona. 

Przytulanie, a dzieci 

Czynność, jaką jest przytulanie przez częstotliwość jej wykonania zakwalifikowana została do kategorii, jaką są zmysły. Warto zaznaczyć, że z przyjemności tej korzystają zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Już u noworodków dotyk i przytulas sprawiają, że przywiązują się one emocjonalnie do rodziców. Poza tym człowiek staje się spokojny, wyciszony, łagodny, a także znikają lekkie dolegliwości bólowe, zdenerwowanie oraz stres. 

Przytulanie u dorosłych 

Przytulanie tak jak zostało już wcześniej wspomniane jest także maga ważną czynnością w przypadku osób dorosłych, gdyż potrzeba miłości i bliskości jest jedną z podstawowych potrzeb ludzkich więc nie należy zapominać o codziennym dotyku. 

Taka czynność niesie ze sobą wiele zalet. Są to między innymi: 

  • poprawa samopoczucia i nastroju 
  • polepszenie relacji rodzinnych, przyjacielskich, miłosnych 
  • poczucie bezpieczeństwa oraz szczęście 

Wielka moc płynąca z przytulania 

Przytulasy występują w dwóch formach przyjacielskiej i romantycznej, miłosnej. Wyróżniamy mocne, długie i namiętne uściski jak i również te lekkie, krótkie i tak zwane koleżeńskie miśki. Przytulanie to mały niewielki gest, który ma wielką moc. Dodatkowo warto zaznaczyć, że przytulanie przyczynia się do wydzielania hormonów takich jak: serotonina, oraz oksytocyna dlatego więc już zaledwie kilkuminutowe przytulanie przynosi wiele korzyści emocjonalnych jak i zdrowotnych.

Istnieją nawet slogany reklamowe mówiące o tym, że przytulanie jest więcej warte niż 1 tys. słów. Warto także zauważyć, że kwiaty, czy jakiekolwiek czekoladki znikną w mgnieniu oka. Natomiast gest wygenerowany przez kilkukrotne przytulanie zostanie z nami na dużej, a nawet i na całe życie. Niektórzy z nas uważają, że jeśli chcemy, aby dana relacja miała przysłowiowe ręce i nogi to trzeba nie wiadomo co robić jednak po przeczytaniu tego artykułu możemy zauważyć, że nie do końca jest to prawda.