Każdy związek przechodzi przez większe lub mniejsze problemy. Są jednak sytuacje, które powinny wzbudzić szczególny niepokój. Będąc w związku, być może ich nie zauważasz. Oto 10 sygnałów mogących świadczyć o tym, że jesteś w związku bez przyszłości.

1. Partner źle traktuje inne osoby

Jeśli Twój partner źle traktuje inne osoby, jest skłócony z połową rodziny i łatwo wpada w konflikty – nie jest to dobry znak. Możliwe, że prędzej czy później, to Ciebie zacznie traktować nieodpowiednio.

2. Wasze poglądy i potrzeby się różną

Ty chcesz dzieci, ale on nie? Chcesz wyjechać za granicę, ale on woli Polskę? A może jesteś osobą wierzącą i sama chciałabyś mieć partnera, który również jest wierzący? Jeśli wasze poglądy i potrzeby się różnią, a żadne z was nie chce ustąpić – najprawdopodobniej się rozstaniecie.

3. Tylko Ty się angażujesz

Twój partner nigdzie Cię nie zaprasza, nie proponuje wspólnego wieczoru? Nie chce jechać z Tobą na wakacje, ani nawet odwiedzić Twoich rodziców? Za to Ty ciągle się angażujesz, wspierasz go i chcesz rozwijać relację? To nie wróży dobrze.

4. Swoich słów nie popiera czynami

Każdy potrafi powiedzieć miłe słowo i skomplementować. Prawdziwa miłość to jednak nie tylko słowa, ale przede wszystkim czyny. Mówi, że Cię kocha, ale tego nie pokazuje? Być może nie żywi już do Ciebie tak silnych uczuć.

5. Nie uwzględnia Cię w Twoich planach

Twój partner ciągle wychodzi sam, a wyjazdy planuje wyłącznie ze znajomymi lub rodziną? Jeśli nie uwzględnia Cię w Twoich planach, być może po prostu nie chce spędzać z Tobą czasu. Kochający partner chętnie zabierze Cię na randkę, czy też do swoich znajomych.

6. Nie chce z Tobą sypiać

Sprawy intymne są integralną częścią związku i wpływają na ogólne samopoczucie. Jeśli partner od dłuższego czasu nie chce z Tobą sypiać, musicie o tym porozmawiać, zanim dojdzie do rozstania.

7. Nie macie wspólnych planów na przyszłość

Nie macie wspólnych planów na przyszłość? Nie planujecie wspólnie najbliższych lat? Być może po prostu nie chcecie ich razem spędzić i nie jesteście siebie pewni? A może po prostu Twój mężczyzna żyje chwilą? Tak czy siak, nie wróży to dobrze.

8. Jest obojętny

Twojego partnera nie obchodzą Twoje problemy? Przychodzisz z czymś do niego, a on po prostu ma to gdzieś? Obojętność ze strony drugiej połówki jest bardzo niepokojąca. Jeśli Cię kocha, powinien się Tobą interesować.

9. Nie ufacie sobie

Brak zaufania to poważny problem w związku. Jeśli Ty nie ufasz swojemu partnerowi, lub on nie ufa Tobie, z pewnością jest ku temu jakiś powód. Bez zaufania nie da się stworzyć szczęśliwego i długiego związku.

10. Nie uszczęśliwia Cię

Ze swoim partnerem po prostu nie jesteś szczęśliwa? Wspólne spędzanie czasu nie daje Ci tego, czego potrzebujesz? Nie musisz skakać z radości, jednak zasadniczo udany związek powinien Cię uszczęśliwiać. Jeśli zamiast tego, ciągle się martwisz lub czujesz, że czegoś Ci brakuje, być może powinnaś odpuścić?