Początki w relacjach damsko męskich zawsze są pełne niespotykanych wrażeń i doświadczeń przepełnionych emocjami. Pierwsze rozmowy, czułe gesty i dotyk podbijają chęć pozostania z drugą osobą dłużej. Czasami wyobrażamy sobie, że na zawsze, że te piękne chwile, które układają nam każdy dzień nie mogą się skończyć, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby miało się coś zmienić. Wyobrażamy sobie najlepsze scenariusze, bez kłótni i niezgodności, bo przecież co może się stać?

Często życie ma przygotowany dla nas inny plan, a czasami to my ten plan zmieniamy – nieświadomie komplikując swoją relację, brakiem poprawnej komunikacjami, znużeniem, rutyną i brakiem zaangażowania. Musimy pamiętać, że każda relacja z drugim człowiekiem zaowocuje tylko w przypadku, gdy obie strony nie wprowadzą w codzienność przedstawionych wyżej powodów. Postaw się w ciele drugiej osoby i rób wszystko w ten sposób, którego oczekujesz od swojego partnera.

Dlaczego jednak mimo naszych dobrych intencji, mężczyzna traci zainteresowanie swoją partnerką? Oto 6 najczęstszych powodów. Jeśli z jakimkolwiek poniższym punktem będziesz mogła się utożsamić – zacznij działać, póki nie jest za późno.

6 głównych powodów, przez które mężczyzna traci zainteresowanie swoją partnerką

1. Każdy dzień wygląda tak samo

Nie pozwól, by każdy dzień zaczynał się i kończył w ten sam sposób. Nie prowadzi to do niczego dobrego i owocnego. Spróbuj otworzyć się na nowe doznania, wprowadzając do swojego związku nieco świeżości. Kiedy przychodzi weekend zaskocz partnera, zróbcie coś na co nigdy wcześniej nie mieliście czasu. Zabierz go do teatru, przygotuj kolację, ubierz bardziej kobiecą sukienkę i zatańcz dla niego w sposób, o którym zawsze marzył. Postaw na kreatywność, niech codziennie patrzy na Ciebie z zachwytem jak przy pierwszej randce.

2. „Efekt utraconej aureoli”

Ten przypadek ma miejsce, gdy mężczyzna zauroczy się od pierwszego wejrzenia, a swoją partnerkę od samego początku wyobraża sobie jako prawdziwy ideał, bez żadnej skazy i wady. Dopiero po dłuższym poznaniu, gdy kobieta małymi krokami otwiera się i ukazuje prawdziwą siebie, mężczyzna zdaje sobie sprawę, iż zakochał się w wyimaginowanej postaci, a nie w realnej osobie. Dajcie sobie czas na poznanie siebie, zanim zaczniecie wysuwać zbyt daleko idące w przyszłość plany.

3. Zawiązanie więzi z jej otoczeniem

Daj swojemu partnerowi przestrzeń, której i Ty potrzebujesz. Niech pierwsze wspólne chwile dotyczą was dwojga, bez dodatkowych par oczu waszych znajomych i bliskich. Na zapoznanie rodziny i przyjaciół przyjdzie odpowiednia pora.

4. Rola prywatnego psychoterapeuty

Nie pozwól, by Twój partner w związku odgrywał w głównej mierze rolę prywatnego psychoterapeuty. Dobrze jest mówić o własnych problemach, ale jak w każdej sferze życia trzeba wiedzieć, gdzie jest granica, której nie wolno przekraczać. Pamiętaj, że Twój partner chciałby słyszeć też o przyjemnych rzeczach, które Cię spotykają w życiu.

5. Odmienne potrzeby

Nie jest żadną tajemnicą, iż zbliżenie stanowi bardzo ważną podporę w każdym związku. Znasz to przyjemne uczucie i szereg pozytywnych emocji zaraz po? Uwalniamy hormon szczęścia, dzieląc go z osobą, na której nam zależy. Popracujcie nad własnymi ciałami, poznajcie wasze skryte fantazje, dojdźcie do kompromisu. Jeśli jednak wasze libido działa na innych częstotliwościach, nie miejcie do siebie żalu.

6. Ciągłe przytakiwanie

Mężczyźni wbrew pozorom nie lubią uległych kobiet, a przynajmniej w przypadku powszechnych rozmów. Jeśli masz odmienne poglądy od swojego partnera, mów o tym otwarcie, przedstawiając skrupulatnie własne argumenty. Mężczyźni nudzą się, gdy ich zdanie odbija się od ściany, otrzymując tylko uśmiech i wieczne przytakiwanie.