Nawet w związku warto mieć szeroko otwarte oczy i uszy, by dostrzec, czy aby na pewno osoba, z którą jesteś w związku, ma wobec ciebie podobne intencje, co ty do niej. Szczególnie w relacjach, gdy jesteśmy wprost „zaślepieni” uczuciami do drugiej osoby – ciężko jest nam zauważyć jej zamiary.

Nieocenioną pomocą okazuje się nasza intuicja zwana niekiedy „szóstym zmysłem”, warto jej ufać, są to w końcu nasze odczucia, które niejednokrotnie okazują się nazbyt trafne. Jednak zdarza się, że nawet i ona zawodzi, wtedy warto zapoznać się z owym artykułem, który może stać się pewnym drogowskazem.

1. Chęć naprawy drugiego człowieka

Są osoby, które na widok pewnego rodzaju bezradności, problemów emocjonalnych, problemów z prawem, czy popadania w używki drugiej osoby, chcą wejść z nią w związek głównie po to, by ich „naprawić”, ukierunkować na właściwą drogę. Niestety, nie jest to najlepszy pomysł. Takie osoby, aby wyjść ze swoich problemów, muszą same zrozumieć, że potrzebują pomocy i sięgnąć jej u specjalisty. Takim związkiem ani im nie pomożesz, a jeszcze dodatkowo możesz zaszkodzić sobie.

2. Brak kompromisów w związku

Mówi się, że związki powinny oparte być na obopólnej zgodzie, by być zdrowe i silne, ponieważ właśnie kompromisy wymagają tego, aby każda ze stron czegoś się wyrzekła na rzecz dobra ogólnego. Jeżeli jednak partner lub partnerka nie chcą przystać na jakąkolwiek zgodę i twardo stoją przy swoim – powinna się nam zaświecić czerwona lampka.

3. Małe rzeczy wywołują ogromną złość

Brak panowania nad emocjami może oznaczać rozległe problemy emocjonalne danego człowieka, z którymi powinien sobie poradzić wraz ze specjalistą jeszcze przed wejściem w związek. Taka relacja zaszkodzi obu stronom, będzie pełna nieporozumień, niedopowiedzeń i stresu.

4. Uzależnienie od mediów społecznościowych

Kto w dzisiejszych czasach nie lubi trochę posiedzieć na fejsie, instagramie czy snapie? Osoby, które nie posiadają mediów społecznościowych lub nie przesiadują na nich więcej niż trzeba stanowią mniejszość. Jednak, bywają i takie jednostki, które są naprawdę uzależnione od siedzenia w internecie. Bardzo ciężko do nich dotrzeć bez używania emotikonów czy popularnych reelsów.

5. Zbytni pośpiech

Nie chodzi o to, by przeciągać związek na tak zwaną „kocią łapę” w nieskończoność, ale niektórzy ludzie mają tendencję do planowania ślubu po pierwszym spotkaniu, co raczej nie będzie cieszyć się wielkim entuzjazmem większości.

6. Nieustanne przepraszanie za to samo

Jesteśmy tylko ludźmi, każdemu może zdarzyć się jakiś wypadek, gafa i przeproszenie za nią jest jak najbardziej normalne. Jednak, gdy słowo „przepraszam” zaczyna dominować w codziennym języku i jest w dodatku połączone z tymi samymi, negatywnymi czynnościami, może to irytować i sugerować, że dana osoba po pierwsze – nie uczy się na błędach, a po drugie – że przeprosiny są nieszczere.

7. Brak szacunku do osób postawionych niżej

Takie zachowanie oznacza, że dana osoba, gdyby była ponad wszystkimi – nie miałaby do niego szacunku, do swojego partnera/swojej partnerki również.

8. Przekraczanie jakiejkolwiek z granic

Na koniec najważniejsza rzecz, która nie wymaga komentarza. Jeżeli osoba, z którą jesteś nie rozumie słowa NIE – uciekaj jak najszybciej.