Kobieta jest często postrzegana przez świat jako słaba istota, która powinna opierać się na silnym mężczyźnie. Ale czy na pewno tak powinno być? Kobiety mają niezwykłą siłę i poczucie własnej wartości. Są w stanie poruszyć niebo i ziemię, aby osiągnąć wyznaczony cel. W żadnym razie nie powinny być oceniane przez pryzmat mężczyzn, a tym bardziej nie powinny prosić się o rzeczy, na które ewidentnie zasługują.

1. Niezależność i swoboda

Związek to również brak ograniczeń i kontroli. Większość mężczyzn próbuje narzucić swoją decyzyjność kobiecie, zamiast zrozumieć, że jest ona odrębną osobowością. Powinna mieć przestrzeń do spełniania swoich marzeń i robienia tego, co sprawia jej przyjemność.

2. Pochlebianie

Komplementy są zawsze miłym elementem życia. Mężczyzna, który dostrzega zmiany i docenia swoją kobietę okazuje jej w ten sposób miłość i wsparcie. Najważniejsze, aby komplementy były szczere, bo tylko takie najbardziej są w stanie podbudować wartość partnerki.

3. Stawianie na piedestale

Związek powinien opierać się na obopólnym zrozumieniu i poświęceniu. Kobieta nie powinna oddawać siebie całej dla tej drugiej osoby ani psychicznie, ani fizycznie. W ten sposób umniejsza się dla osoby, która na to nie zasługuje. Mężczyzna powinien okazywać jak bardzo ważna w jego życiu jest kobieta. Jeśli tego nie potrafi, to nie jest gotowy na dojrzały związek.

4. Szacunek w związku

Szacunek jest podstawą każdego udanego związku. Oznacza zrozumienie i tolerowanie drugiej osoby. Zasada relacji jest dość prosta – traktuj kogoś w taki sposób, w jaki sam/a chcesz, aby Ciebie traktowano. Przyzwalanie na złe zachowanie umniejsza wartość kobiety. Zasługuje ona na szanowanie jej zdania i uczuć, które mogą być zupełnie odmienne.

5. Uczciwość

Uczciwość jest niezwykłą cechą charakteru, którą we współczesnym świecie czasem trzeba szukać ze świecą. Nie odnosi się ona tylko do relacji damsko-męskiej, ale również do innych sfer wspólnego życia, chociażby nawet kwestii finansowych czy zdrowotnych. Mężczyzna, który myśli jedynie o sobie nie zasługuje na żadną kobietę.

6. Wspólne spędzanie czasu

Kobieta lubi być zaskakiwana. Nie chodzi tutaj o drogie prezenty, ale możliwość wspólnego spędzenia czasu w wyjątkowy sposób. Samo siedzenie w domu przed telewizorem nie jest sposobem na okazanie zainteresowania kobiecie. Brak urozmaicenia i podejmowania wysiłku powodują osłabienie uczuć. Mężczyzna nie musi zapraszać codziennie kobiety do drogiej restauracji. Uroczy spacer pod niebem pełnym gwiazd jest również bardzo efektowny.

7. Wysłuchaj mnie

Każdy ma tak, że musi się wygadać przed drugą osobą czy to z miłych, czy z negatywnych doświadczeń życia codziennego. Kobiety na ogół potrzebują więcej uwagi w tym zakresie. Możliwość wysłuchania przez partnera daje psychiczny komfort bezpieczeństwa i wsparcia. Mężczyzna powinien móc zauważać zmiany nastroju, takie jak zdenerwowanie, aby pomóc rozładować nagromadzone emocje.

8. Zmiana na siłę

Kobieta z zasady jest silna i posiada bardzo dobrą znajomość swoich wad i zalet. Potrafi się nimi sprawnie posługiwać, aby osiągnąć zamierzony cel. Dąży do rozwoju i samodoskonalenia i rzadko kiedy spoczywa na laurach. Mężczyzna, który chce to zmienić, jest samolubny, przez co w związku pragnie wypaść na tego lepszego.