Wybór partnera na całe życie to trudna, ale bez wątpienia warta wysiłku kwestia. Któż z nas nie marzy o miłości – tej jednej i jedynej wobec której inne sprawy tracą znaczenie. Jednak do każdego związku wraz z upływem czasu wkrada się intruz – rutyna, która nie oznacza niczego korzystnego dla jego przyszłości. Jak rozpoznać, że partner stracił nami zainteresowanie? 9 sygnałów uczucia, które właśnie dogasa…

1. Nasze plany, to już tylko moje plany

Jedna z stron stała się obojętna na wspólną przyszłość. Kiedyś razem tworzyli cele i plany. Dziś jeden z partnerów nie chce nawet o tym myśleć. I nie chodzi tu o koncentrację na chwili obecnej i zapisanie jej w pamięci jako tej unikatowej w historii wielkiej miłości, ale o chłodną obojętność.

2. Brak dialogu

Cokolwiek by się nie działo warto rozmawiać, a jeszcze lepiej słuchać co druga strona ma do powiedzenia. Brak dialogu między stronami oznacza zatrzymanie w rozwoju jako człowiek. I nie ważne, czy chodzi o relacje w pracy, w społeczeństwie, czy o nasz związek. Bez odpowiedniego komunikowania się nie odnajdziemy swojego miejsca na ziemi, a już na pewno nie w miłości.

3. Brak ochoty… nawet na kłótnie

Jeżeli w związku partnerzy przestali ze sobą rozmawiać to zapewne przestali się także i kłócić. Obojętność, która coraz szerzej dotyka jednej ze stron nabrała poprzez brak kłótni nowego, niestety jeszcze gorszego wymiaru; jednej ze stron nie zależy już na niczym.

4. Działanie tylko z jednego kierunku

Związek to „gra zespołowa” i nie ma mowy o sukcesie (szczęściu) jeżeli stara się tylko i wyłącznie jedna ze stron. Wspólna codzienność to także wspólne obowiązki i problemy do rozwiązania. Działanie tylko jednego partnera może wyrażać się także w okazywaniu uczuć.

5. Ciągła irytacja

Partner stał się bardzo drażliwy i nerwowy. Dosłownie wszystko mu przeszkadza, a druga ze stron nie wie jak ma się odnaleźć w tej sytuacji. Ukochany/a z troskliwej osoby zamieniła się w znerwicowanego paranoika.

6. Zmęczenie

Partnerowi brakuje energii, zainteresowania i zapału. Coraz bardziej widać, że związek go męczy. To wyraźny sygnał, że łączące obie strony uczucie już się skończyło.

7. Wzdychanie

Wzdychanie jest oznaką zmęczenia w związku, który coraz bardziej zaczyna męczyć i frustrować jedną ze  stron. Kiedy partner wzdycha w naszym towarzystwie dosyć często, oznacza to, że nad związkiem zawisły chmury przez, które nie może przebić się słońce.

8. Dzień do dnia podobny

To sytuacja kiedy jedna ze stron jest zupełnie obojętna na daty i wydarzenia, które jeszcze nie tak dawno były wspólnie świętowane i obchodzone. Właśnie te daty nanosiły różne, kolorowe barwy na ich codzienność. Dziś to już tylko wędrówka przez krainę szarości.

9. Wszyscy tylko nie ty

Partner spędza teraz swój wolny czas ze wszystkimi oprócz Ciebie. Przyjaciele, koledzy, znajomi, inni członkowie rodziny, a na samym końcu jesteś Ty. Taka kolejność ważnych osób dla jednej ze stron rani jak każdy z powyższych symptomów.

Nie zapominajmy jednak, że miłość jest jak ogień. Bez naszego działania może zgasnąć, lub rozpalić się nowym, jeszcze silniejszym blaskiem. Podchodźmy do niego zarówno z pełnym zaangażowaniem jak i z pełną ostrożnością.