W każdym związku przychodzi moment na obawy i lęki, nawet tym najbardziej udanym. Zazwyczaj wynikają z poprzednich przeżyć i traum, ale niektóre są kompletnie bezpodstawne. Mężczyźni mimo, że rzadko się przyznają do tego, to mają różne obawy tak samo często jak kobiety.

Jednak nie tylko one nadmiernie myślą i rozpamiętują dane sytuacje, czy są przesadnie zazdrosne. Mężczyźni częściej niż płeć piękna przyznają się do tego, że w wieloletnim związku obawiają się seksualnej rutyny i braku zaangażowania.

Czego obawiają się mężczyźni w związku? 5 fobii, które przejawia każdy facet

1. Monotonia

W każdym związku przychodzi moment wypalenia, braku czasu dla siebie, rutyny. Początki związku zawsze są czymś magicznym. Czujemy motyle w brzuchu na samą myśl o spotkaniu czy rozmowie z wybranką. Większość mężczyzn obawia się momentu w którym czas pryska i zaczyna wiać nudą w związku. A to niestety, często prowadzi do rozpadu relacji.

2. Odmowa

Na każdym etapie budowania relacji mężczyźni obawiają się odrzucenia. Czy to początki i zapraszanie na randkę, czy to oświadczyny czy planowanie rodziny. Na samą myśl o klękaniu na jedne kolano, czy rozmów o wspólnym zamieszkaniu, oblatuje ich strach i krople potu zbierają na czole. Właśnie dlatego tak wielu mężczyzn obawia się podejmowania kroków co do rozbudowania relacji, czy już nawet wchodzenia w poważny związek.

3. Reorganizacja

Faceci z reguły nie lubią zmian. Swoje przyzwyczajenia budują latami. Więc obawiają się momentu, w którym partnerka będzie oczekiwała od nich zmiany. Czy to trybu życia, sposobu ubierania się, czy  po prostu przyzwyczajeń. Z niektórych nawyków nie zdajemy sobie nawet sprawy. Więc dochodzi do zdziwienia, gdy wychodzą na światło dzienne po czasie lub na przykład, w momencie zamieszkania razem.

4. Utrata wolności

Dla wielu mężczyzn jest to główny lęk przed wejściem z związek. Obawiają się życia pod pantoflem ukochanej, utraty wolności i swobody podejmowanych decyzji. Każdy w związku potrzebuje chwili dla siebie, bo pograć w grę komputerową, czasu dla znajomych, na wyjście na piwo czy mecz. Ale również czasu spędzonego z drugą połówką. Należy w tym znaleźć balans, by każda strona była zadowolona.

5. Zdrada

Stereotypowo to zawsze mężczyźni zdradzają swoje kobiety. Ale oczywiście nie jest to reguła. Częściej po prostu kobiety się do tego przyznają, bo mężczyźni są zbyt dumni, by się do tego przyznać. A wbrew pozorom, to mężczyźni bardziej obawiają się bycia zdradzonym, szczególnie gdy nie wyobrażają sobie życia bez swojej drugiej połówki. A mężczyzna który już doświadczył zdrady w poprzednich relacjach, zawsze będzie nosił z tyłu głowy ten lęk.