Pierwsze spotkanie pierwsza randka, wywołuje zawsze podobne do siebie, ale bardzo silne emocje, które odczuwamy praktycznie cały czas. Przed i zaraz po pierwszej randce ciężko cokolwiek przełknąć.

Ekscytacja i adrenalina uśmierzają głód i powodują, że nie jesteś w stanie trzeźwo myśleć przez cały dzień. Pierwsze randki kiedy zaczynasz się z nim spotykać, zawsze wiążą się z potężnymi, ale zarazem przyjemnymi emocjami.

To normalne, że kiedy ciało i umysł ogarnia pozytywna energia, chcemy, żeby trwało to jak najdłużej dlatego boimy się tego co może w nas zakłócić radość. 

W tym miejscu  podczas nowej znajomości oprócz podekscytowania pojawiają się też pierwsze obawy. Co jeśli się nie uda? Co się stanie jeżeli mu na Tobie nie zależy tak samo jak Tobie na nim? Czy ta znajomość ma szanse? Na początku zawsze są miłe gesty, czułe słowa. Umilają one atmosferę i czas spędzany razem, ale czy to jest dowód na to, że mu naprawdę na Tobie zależy?

Słodkie słowa i gesty to niestety tylko słowa i gesty. Należy zwrócić uwagę na jego zachowanie, aby mieć potwierdzenie prawdziwych intencji i zdecydowania. Jakie zachowania obserwować, aby się dowiedzieć czegoś więcej?

1. Jak sprawdzić czy mu na Tobie zależy? Poświęca dla Ciebie swój czas

Jeżeli już na początku znajomości on przekłada wasze spotkanie z błahych przyczyn jak siłownia, koledzy, siatkówka itp. to musisz mieć na uwadze, że może wcale nie zajmujesz w jego życiu miejsca, na które zasługujesz. Nie przejmuj się jednak na zapas, kiedy faktycznie potwierdzi, że nie może Ci dzisiaj poświęcić czasu i szczerze z Tobą o tym porozmawia, to może być znak, że jesteś ważną częścią jego życia, a dzisiejsze przełożenie to losowe zdarzenie. Zwróć uwagę czy mówiąc o swoich obowiązkach Ty i czas spędzony z Tobą jesteś na pierwszym miejscu jego planowania.

2. Jak sprawdzić czy mu na Tobie zależy? Broni Cię kiedy tego potrzebujesz

W życiu może zdarzyć się tak, że w jego obecności zostaniesz potraktowana niesprawiedliwie. Ktoś Cię źle oceni i poczujesz się niepewnie. Warto, aby w takiej sytuacji stanął zawsze w twojej obronie. Jako twój partner, dla którego jesteś najważniejsza nie powinien stać w miejscu bez żadnej reakcji nawet kiedy musi się przeciwstawić swoim przyjaciołom czy rodzinie. To twój najsilniejszy i najwierniejszy sojusznik. Chce dla Ciebie wszystkiego dobrego i nie jest mu obojętne, jak inni Cię traktują.

3. Jak sprawdzić czy mu na Tobie zależy? Twoje szczęście to jego priorytet

W miarę upływu czasu coraz lepiej się poznajecie i macie świadomość, jakie wartości są dla was ważne.

Wiesz co, sprawia mu przyjemność, kiedy czuje się dobrze. Co zrobić, aby wywołać u niego radość. On też powinien już wiedzieć, co jest dla Ciebie najważniejsze i wywołanie uśmiechu na twojej twarzy nie powinno być czymś szczególnie trudnym dla niego do zrobienia. Twój partner powinien znać Cię jak nikt inny. Zwróć uwagę czy próbuje Cię rozweselić, czy wie, jak to zrobić. Kupowanie drogich prezentów i wycieczek to dość tani sposób. Ktoś, komu na Tobie naprawdę zależy, chce, abyś była uśmiechnięta cały czas, każdego dnia.

Subtelne słowa, które dobiera specjalnie dla Ciebie i gesty, które wykonuje, znając twoją reakcję, będą świadczyć o tym, że poświęca dużo uwagi podczas rozmowy z Tobą. Oznaką, tego, że zależy mu na Tobie, jest zapamiętywanie twoich opinii, marzeń i podobań.

Pamiętaj, że osoba, dla której jesteś wszystkim, zna nie tylko twoje upodobania, ale powinna też wiedzieć, co Cię krzywdzi. Twoja krzywda powinna sprawiać mu tyle samo bólu, a może nawet i więcej niż Tobie.

Zobacz także: Związek, w którym tracimy samych siebie, swoją tożsamość i marzenia – nigdy nie będzie udany