Miłość? Pozwól się jej odnaleźć!

Poszukiwanie miłości to temat znany całej ludzkości praktycznie od zawsze. Żyjemy w czasach, które zmuszają nas do coraz szybszego działania, do wzmożonej pracy, a zostawiają mniej wolnego czasu na zwyczajne cieszenie się życiem. Z tego powodu zdarza się, że niektóre kobiety mylą determinację w poszukiwaniu partnera z desperacją. Bywa, że przez to gubią z oczu same siebie, ponieważ z pewnych siebie i pełnych wiary w swoje możliwości kobiet stają się kimś nowym, ale niekoniecznie lepszym. Pęd do uzyskiwania aprobaty na siłę prowadzi do zmieniania się pod czyjeś dyktando. Niejednokrotnie takie kobiety, zadowolone z tego, że ktoś je dostrzegł, same nie dostrzegają tego, że obniżają swoje wymagania wobec potencjalnego partnera, zadowalając się tym, że po prostu jest, a nie tym, jaki jest.

Prawdziwy związek oparty na głębszej relacji

Co zrobić, żeby stworzyć prawdziwy związek oparty na głębszej relacji? Przede wszystkim przestać się dostosowywać do partnera, ponieważ odgrywanie przez cały czas kogoś, kim się w głębi duszy nie jest, nie doprowadzi do niczego dobrego. Można z tego powodu odczuwać nieustającą frustrację, że „prawdziwe ja” nie było dostatecznie dobre. Może także zdarzyć się, że partner w końcu sam zauważy grę pozorów i poczuje się rozczarowany czy nawet oszukany. Żeby móc cieszyć się prawdziwą miłością, najpierw zaprzyjaźnij się z samą sobą!

Jak dać się odnaleźć szczęściu?

Twoja niepewność to Twój najgorszy przeciwnik. Czy zdarza się, że za bardzo wszystko analizujesz, zbyt długo planujesz, a potem pomimo wszelkich starań jesteś znów sama, rozpamiętując co poszło nie tak? A może by tak po prostu… wrzucić na luz?

1. Zaakceptuj swoją samotność.

To trudne? Być może na początku. Tak naprawdę bycie singielką wcale nie zamyka Ci drogi do niczego. Masz mnóstwo czasu, który możesz spędzać dowolnie – sama, lub z przyjaciółmi, leniuchując, lub działając aktywnie. Może masz ochotę na kurs tańca, jogę, a może długie nocne maratony kinowe? Wszystko co wybierzesz sama dla siebie, bo po prostu sprawi Ci to przyjemność, pomoże zaprzyjaźnić się z samą sobą, a od tego już tylko krok do tego, żeby stać się bardziej otwartym na innych w naturalny, a nie wymuszony sposób.

2. Odrzucaj bylejakość.

Nie masz obowiązku, żeby znaleźć sobie partnera zanim skończysz X lat. Nie musisz być już po ślubie, nie musisz robić niczego bo „tak wypada” ani „bo co ludzie powiedzą”, ani też dlatego, że córka sąsiadki Twoich rodziców to już, a Ty wciąż nie. Nikt nie ma prawa narzucić Ci takiego myślenia. To Twoje życie i to Ty decydujesz o tym, co czyni Cię szczęśliwą. Nie wskakuj głową naprzód w związek bez perspektyw tylko po to, żeby był. Musisz cenić sama siebie, bo właśnie to daje innym jasny sygnał, że jesteś tego warta.

3. Rób to, co Cię uszczęśliwia.

Nie jesteś za stara na nic, co sprawi Ci radość. Nie oglądaj się na innych, nie pozwól im się krytykować. Jeśli chcą wieść ponure życie wypełnione krytykanctwem i ponuractwem, ich sprawa – Ty sama najlepiej wiesz, co jest dla Ciebie dobre, co daje Ci przysłowiowego kopa dobrej energii, wiec po prostu to rób.

4. Spędzaj czas z tymi, dla których jesteś ważna.

Warto czasami przesiać wszystkie znajomości przez sito. Jeśli ktoś traktuje Cię jako prywatna psychoterapeutkę, zarzuca swoimi sprawami, domaga się pomocy w ich rozwiązywaniu, oczekuje, że zapewnisz mu rozrywkę itd., nie pozwól na to. Każda dobrze zbudowana relacja, czy to przyjacielska czy romantyczna, opiera się na wzajemności, więc wymagaj jej dla siebie.

5. Nie bój się zakończeń.

Jeśli jesteś w związku, który nie spełnia Twoich oczekiwań, bo partner nie jest godny zaufania albo zupełnie się nie stara, nie ciągnij niczego na siłę. To normalne, że coś się czasami kończy i wcale nie znaczy, że to Twoja wina. trzeba to potraktować jako wskazówkę na przyszłość i po prostu dać sobie czas, wierząc, że kolejna osoba zaakceptuje Cię dokładnie taką, jaką jesteś i będziecie o siebie dbać wzajemnie.

Pamiętaj, że nic nie dzieje się bez przyczyny. To, co dzieje się teraz w Twoim życiu, zawsze prowadzi do kolejnych zdarzeń. Uśmiechnij się do siebie i po prostu czekaj cierpliwie, bo wszechświat i dla Ciebie szykuje przyjemne niespodzianki.