Każdy związek jest inny i każdy jest wyjątkowy. Czy istnieje jedna recepta, by nasze szczęście trwało? Tak naprawdę z doświadczenia wiemy, że związki to ciągła praca, ale ta praca wcale nie musi być trudna czy ciężka.

Recepta na udany, trwały związek. Poznaj 5 rzeczy, które czynią związek długotrwałym

1. Nasz czas razem.

Pierwsze spotkanie zazwyczaj jest magiczne, endorfiny szaleją, są jak narkotyk. Jeśli poczuliśmy to coś, to ciągle będziemy chcieli więcej. Hormon szczęścia sprawia, że jest nam dobrze i dążymy do tego, by ten stan umysłu utrzymać jak najdłużej.

Nie chcemy się rozstawać nawet na chwilę, ciągle do siebie dzwonimy, z każdym drobiazgiem. Z biegiem czasu trochę nam przechodzi, ale, właśnie ten czas razem, znalezienie wspólnych pasji i drobiazgów, jak spacer z psem, czy obejrzenie filmu, wyjście do klubu, czy restauracji to coś, co spaja nasz związek.

2. Ciągła ciekawość siebie.

Poznawanie siebie, zainteresowanie co partner robi, co nowego go spotkało? Nie chore, podszyte zazdrością przesłuchanie, ale zwykła rozmowa, jak minął Twój dzień sprawi, że nie będziemy się od siebie oddalać.

Dzięki takim rozmowom wiemy, jak nasz partner się rozwija, jak zmieniają się jego zainteresowania, czy przypadkiem ma z czymś problem, w którym możemy mu pomóc albo przynajmniej wysłuchać i wesprzeć.

3. Drobne gesty, czułe słówka.

Krótki SMS, czy emotka, szybki telefon w przerwie na lunch niby niewiele, nic nas to nie kosztuje, a nasza druga połówka uśmiechnie się, zrobi jej się ciepło na sercu. Zaskakujmy się, nie musimy wydawać tysięcy na ekskluzywne prezenty i drogie wycieczki.

Krótki wyjazd do lasu, wyjście do parku, czy przechadzka po wieczornym rozświetlonym światłami mieście, to również tworzy ciepłe i ważne wspomnienia. Tak niewiele kosztuje przykryć kocykiem, czy przygotować aromatyczną kąpiel. Wyręczyć w zmywaniu, czy skoczyć po zakupy, przy okazji wrócić z ulubionym smakołykiem, zaproponować wspólne oglądanie filmu.

4. Czas na wspominki.

Może znamy się na wskroś, może lata wspólnie przeżyte osłabiają trochę ekscytację, nie przynoszą tyle podniet co na początku związku. Tu ratunkiem są wspomnienia, stare zdjęcia wyciągnięte z dna szuflady, czy dawno zapomniany folder z naszych pierwszych wakacji.

Nagle widzimy je w nowym świetle, w oczach naszego partnera wszystko mogło wyglądać inaczej, przypomnieć nam, jaką frajdę sprawiało nam wspólne bycie razem. Wspomnienia mogą uzmysłowić nam, ile razem przeszliśmy, ile problemów wspólnie rozwiązaliśmy i jak dobrze było, gdy robiliśmy to wspólnie.

5. Mała rzecz a cieszy.

W natłoku codziennych spraw, nasze myśli może już nie tak często orbitują dookoła naszych wybranków. Łapmy te momenty, korzystajmy z podszeptów naszej podświadomości, w której nasz partner ciągle jest obecny. Chwyćmy za telefon i dowiedzmy się, co po drugiej stronie właśnie się wydarza.

Miłe słowo, głos wsparcia, czy po prostu przypomnienie, Jestem tu, Myślę o Tobie pozwoli drugiej osobie czuć się zaopiekowanym i ważnym. To nowe oblicze miłości, nie takie szalone i wybuchowe, ale stałe pełniejsze czułości i zrozumienia, bo po wielu wspólnych latach miłość może mieć wiele barw.