10 cech, które posiada idealna partnerka. Czy posiadasz te ważne cechy?

Ciągle zadajemy sobie pytanie jak wygląda ideał i co go charakteryzuje. Chcemy tworzyć idealne pary, poszukujemy idealnych partnerów. Ale czy oni istnieją? Jak wygląda idealna kobieta? Czy posiadasz te ważne cechy, aby nią być? A może Twoja partnerka wpisuje się w „ideał”? Poniżej przedstawiono cechy, jakimi powinna charakteryzować się idealna dziewczyną. Sprawdź i porównaj je ze sobą lub cechami ukochanej kobiety.

1. Powinna być optymistką.

Pozytywne nastawienie do życia i brak negatywnych emocji. Dla niej szklanka powinna być zawsze do połowy pełna, a słońce powinno być powodem do uśmiechu i radości. Badania wykazują, że spędzanie czasu z osobami negatywnie nastawionymi do życia toksycznie na nas wpływa. Stajemy się smutni, a nawet popadamy w depresję. Identyfikujemy się z naszym partnerem. Na Uniwersytecie Stanforda udowodniono, że ciągłe słuchanie pesymistycznych ludzi negatywnie wpływa na nasze zdrowie i sprawia, że w mózgu obumierają neurony.

2. Powinna być mądrzejsza od Ciebie.

Poszukaj partnerki mądrej i inteligentnej, to ochroni Cię przed demencją. Profesor Lawrence Whalley wykazał, że partnerzy inteligentnych kobiet nie chorowali na demencję tak często, jak pozostali. Podstawą zdrowego umysłu jest stymulacja mózg

3. Powinna mieć dobre relacje z rodzicami.

Zauważono korelację pomiędzy relacjami z rodzicami w wieku nastoletnim, a ich późniejszym życiem miłosnym. Obserwowanie więzi rodzic – dziecko może dużo powiedzieć o relacjach w związku w późniejszym wieku

4. Powinna być ” pozytywnie zwariowana”.

Wygłupy i śmiechy w trakcie spędzania wolnego czasu scalają partnerów. Pary lubiące czasem zrobić coś niemądrego mają szansę na długą przyszłość.

5. Powinna być szczera.

Szczerość jest bardzo ważna. Kobieta umiejącą mówić prawdę, nawet gdy ta jest niewygodna to skarb.

6. Powinna iść na kompromis.

W każdej zdrowej relacji partnerzy powinni potrafić ustąpić, aby związek mógł się odpowiednio rozwijać.

7. Powinna spokojnie się spierać.

Badania wykazują, że związek ma szansę na przetrwanie nawet w największym kryzysie, gdy partnerka potrafi spokojnie i rozważnie prowadzić rozmowę. Tym samym studzi ona emocje mężczyzny. Niestety nie działa to w drugą stronę.

8. Powinna mieć podobne poczucie humoru.

Z badań z roku 2016 wynika, że takie samo poczucie humoru jest bardzo ważne dla mężczyzn. Jeżeli kobieta śmieje się z Twoich dowcipów to będzie idealną parą dla Ciebie.

9. Powinna wspierać Twoje cele i realizować swoje.

Silna kobieta nie będzie od Ciebie uzależniona, a dodatkowo będzie Cię motywować do działania.

10. Powinna być szczera i otwarta.

To ważne cechy w stosunku do drugiego człowieka.

Jak zostać idealną dziewczyną?

pielęgnuj tę cechy, które najbardziej w sobie lubisz i za które lubią Cię inni. Pomagaj innym, bądź otwarta i uśmiechnięta. Pozwól się poznać z najlepszej strony.

– zaakceptuj wady innych osób. Nie krytykuj innych poglądów, stylu czy poczucia humoru. Spróbuj ignorować rzeczy, które Cię denerwują.

– miej swoje życie. Osoby, które mają swoje sprawy są lepszymi partnerami. Posiadaj swoje, życie, pasję, przyjaciół dzięki temu będziesz atrakcyjniejsza dla partnera i szczęśliwsza.

– naucz się przebaczać. Umiejętność przebaczania nie jest łatwa, ale jest podstawą zdrowych relacji międzyludzkich. Nie noś w sercu urazy do innych i do siebie.

I zapamiętaj, nikt nie jest idealny.