Wielu zakochanym wydaje się, że ich uczucie przetrwa wszystko, jednak do zbudowania trwałego związku sama miłość nie wystarczy. Zdrowa relacja wymaga od partnerów sporo zaangażowania i współpracy. Wchodząc w nowy związek, należy pamiętać o tym, by nie popełnić zasadniczych błędów, przez które może on rozpaść się już na starcie.

8 rzeczy, które wpływają destrukcyjnie na związek już na samym początku

1. Robienie długoterminowych planów

Nie powinieneś zbyt wcześnie planować spotkań czy ważnych dat, gdyż możesz poczuć się zbyt pewnie. A co jeśli związek do przetrwa do kolejnej rocznicy? Wasza relacja powinna iść do przodu małymi kroczkami.

2. Zbyt wczesne budowanie więzi intymnych

Intymność świadczy o głębi i trwałości związku. Zazwyczaj potrzeba sporo czasu i cierpliwości, by ją zbudować. Początek relacji to nie jest jeszcze dobry moment, na dążenie do intymności.

3. Nazywanie tego, co was łączy związkiem

Aby zacząć nazywać łączącą was relację związkiem potrzebna jest zgoda obojga partnerów. Zatem jeśli twoja ukochana jeszcze nie chce, byś przedstawiał ją w towarzystwie jako swoją dziewczynę, nie rób tego. Poczekaj, aż będzie na to gotowa.

4. Zbyt częste spotkania

Zwykle zakochani nie chcą odstępować się nawet nie krok. To zupełnie zrozumiałe. Jednak każdy potrzebuje trochę czasu dla siebie i odpoczynku do drugiej osoby.

5. Zasypywanie się nawzajem telefonami i SMS-ami

Chwila oddechu przyda się w każdym związku. Ciągłe wysyłanie wiadomości w żaden sposób nie pomoże w zacieśnianiu waszej relacji.

6. Zbyt wcześnie powiedziane „kocham cię”

Należy znaleźć dobry moment na wyznanie miłości. Jeśli będziesz z tym zwlekał zbyt długo, prawdopodobnie stracisz ukochaną. Jeśli jednak zrobisz to za wcześnie, może się przestraszyć i wycofać.

7. Nadawanie wszystkiemu głębszego sensu

Nie każdy gest czy rozmowa musi mieć podwójne dno. Zatem nie należy szukać w nich głębszego sensu, bo można źle zinterpretować intencje drugiej osoby.

8. Nadgorliwość w uczuciach

Jeśli będziesz non stop dostępny, druga strona potraktuje to jako akt desperacji. Nie należy zbytnio poświęcać się dla nowo poznanej osoby, o której jeszcze nic nie wiesz.