Wiele osób cierpi z powodu braku pieniędzy. Przyczyn ubóstwa i biedy może być wiele, a do jednych nich należą pewne rzeczy, które trzyma się w domu. To przedmioty, które skutecznie uniemożliwiają dopływ świeżej gotówki. Poznaj je i pozbądź się ich ze swojego otoczenia.

Zniszczony portfel i pogniecione pieniądze

Dobór portfela jest bardzo ważny. Powinien on wyglądać estetycznie i być praktyczny w użytkowaniu. Jeśli Twój portfel jest zniszczony to go po prostu wyrzuć.

Kup nowy, a trzymane w nim banknoty wyrównaj, tak, aby nie były pogniecione. Pieniądze lubią być uporządkowane i trzymają się tych, którzy ten porządek utrzymują.

Niedziałające urządzenia

Jeżeli chcesz przyciągnąć do siebie gotówkę nie trzymaj w domu niedziałających urządzeń, takich jak np. zepsuty zegarek.

Niedziałający telewizor i telefon także powinien być z Twojego domu usunięty. Nieprzydatne przedmioty należy wyrzucić, ponieważ blokują przepływ pieniędzy.

Sztuczne lub zwiędnięte kwiaty

Rośliny doniczkowe, które uschły powinny być w domu usunięte, podobnie jak sztuczne kwiaty. Blokują one bowiem skutecznie dopływ środków finansowych.

Trzymaj w domu tylko kwiaty świeże i zdrowe, ponieważ emanują pozytywną energią. Bardzo dobrym sposobem na przyciągniecie pieniędzy do domu jest talizman – drzewko szczęścia i pieniędzy.

Pęknięte lustra lub umieszczone w niewłaściwych miejscach

Pęknięte lub stłuczone lustro może być przyczyną poważnych kłopotów finansowych. Aby nie dopuścić do ich pojawienia się należy je z domu usunąć.

Bardzo ważne jest także umiejscowienie luster. Nie powinny być one rozmieszczone jedno naprzeciwko drugiego. Takie rozmieszczenie jest bardzo negatywne, ponieważ blokuje przepływ energii.

Śmieci w pobliżu drzwi

Nie trzymaj worków ze śmieciami w pobliżu drzwi wejściowych. Nie dość, że wyglądają nieestetycznie to jeszcze skutecznie blokują dopływ gotówki. Zagracone wejście w pobliżu drzwi lub od ulicy to prosta droga do problemów finansowych.

Brudne buty nie powinny być trzymane w pobliżu wejścia do domu. Miejsce to powinno być czyste, ponieważ odpowiada za pracowitość i motywację mieszkańców domu. Warto często sprzątać korytarz, a pieniądze niebawem się pojawią.

Dziwne przedmioty

Przyczyną braku pieniędzy mogą być także dziwne rzeczy, które znajdują się w domu. Rzucanie przy ich pomocy uroków wcale nie należy do rzadkości i może być to również przyczyną braku pieniędzy.

Czasami się zdarza, że do domu przychodzi nieżyczliwa i złośliwa osoba, która pozostawia dziwny przedmiot. Zazwyczaj życzy Ci ona niepomyślnego losu i nieszczęścia, w tym biedy i ubóstwa.