Rozpad związku jest bardzo trudnym doświadczeniem dla każdej ze stron. Nade wszystko bardzo pokrzywdzoną jest osoba, która została porzucona. Odrzucenie i strach przed samotnością sprawia, że często za wszelką cenę chce ona wrócić do byłego partnera.

Jednak czy ponowny związek z tą samą osobą ma szanse na przetrwanie? Nie próbuj odbudować czegoś, co cię totalnie zniszczyło. Odbuduj siebie.

Zanim podejmiesz decyzję o powrocie, przeanalizuj wszystkie aspekty za i przeciw. Powrót do eks może być nie lada wyzwaniem. Pamiętaj, że sami decydujemy o własnym życiu. Ufaj tylko sobie i własnej intuicji. Czasami może warto zaryzykować i ponownie zaufać. Z takiej lekcji warto wyciągnąć właściwe wnioski. Pozwól sobie na odrobinę słabości i zastanów się, zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje.

Powód rozstania

Najistotniejszą kwestią rozstania jest nade wszystko powód. Przyczyna wpływa na dalsze postępowanie osoby porzuconej. Zdrada w związku jest niewybaczalna. Nikt nie chce być oszukiwany. Podwójne życie jednego z partnerów zawsze wyjdzie na jaw. Co dziwniejsze, jeśli wybaczymy, zawsze się to może powtórzyć.

Wszystkie inne przyczyny można zrozumieć bądź nawet puścić w niepamięć. Jeśli były partner wyrazi chęć rozmowy i przejawi, choć odrobinę skruchy to na pewno warto zaryzykować. Pamiętaj szczera rozmowa, może zdziałać cuda.

Czas smutki i refleksji

Zraniona osoba zawsze czuje ogromny ból i rozpacz. Czas smutku oraz refleksji jest naturalnym stanem. Spraw, aby nikt nie wywierał presji nad dalszymi decyzjami dotyczącymi powrotu do byłego partnera.

Pozwól sobie nawet na przemyślenia w samotności. Nie wstydź się łez i gniewu. Nie obwiniaj się również za zaistniałą sytuację. Nie zawsze na wszystko mamy wpływ. Jednak nie należy izolować się od świata i trwać w smutku nieustannie. Warto czasami z kimś porozmawiać. Mimo wszystko sytuację należy ocenić samemu i podjąć samodzielnie dalsze decyzje.

Realnie oceń sytuację

Odtrącenie zawsze budzi wiele przykrych obaw. Pozostawia zranione serce i wiele niewytłumaczonych spraw. Nikt nie zasługuje na takie potraktowanie. Jednak koniecznie należy realnie ocenić sytuację. W przypadku, gdy podejmiemy decyzję o ponownym byciu z byłym partnerem, nie mamy pewności, czy sytuacja się nie powtórzy.

Może nie warto marnować czasu dla eks i na ponowne zabieganie o jego względy. Tęsknota za ukochaną osobą i wspólnymi chwilami rozdziela serce. Najlepszym lekarstwem jest czas. Nie podejmuj pochopnie żadnych decyzji. Z perspektywy minionych dni spojrzysz na wszystko inaczej.

Nie można wmawiać sobie, że nie poradzimy sobie bez tej osoby. Nigdy nie ma sytuacji bez wyjścia.

Pomyśl o sobie

Rozstanie dwojga ludzi niesie za sobą również i dobre strony. Trwać w związku, który powoduje ciągłe frustracje i nieporozumienia sprawi, że w końcu nadejdzie tego kres. Nie można żyć obok siebie i udawać, że wszystko jest dobrze.

Czasami może nie chcemy zauważać tych sygnałów. Wówczas porzucenie partnera jest jedynym sposobem na nieudany związek. Przyczyn może być bardzo wiele. Najważniejsze, abyśmy potrafili wyciągnąć z tego właściwe wnioski. Mimo wszystko życie trwa nadal. Czas pomyśleć o sobie.

Nie pozwólmy zmarnować tej okazji. Należy cieszyć się życiem i patrzeć optymistycznie w nieznane. Na swojej drodze spotkamy na pewno kogoś, komu szczerze zaufamy.