Karma wraca do nas w taki sam sposób, jak promień światła padający prostopadle na lustro, wraca z powrotem. Inną metaforą może być dźwięk echa. Niezależnie od tego, jakie wezwanie jest wykonywane z punktu otoczonego wzgórzami, wraca w tym samym tonie i wymowie. Jeśli zrobimy coś złego drugiej osobie, to podobne „zło” powróci na nas. 

1. Mieszasz się w związek dwóch kochających się osób

Czasami dochodzi do takiej sytuacji, że osoba trzecia miesza się w związek dwóch kochających się osób. Trzeba jednak pamiętać, że takie działanie naznaczy nas w negatywny sposób i spowoduje, że inne osoby zaczną nas traktować równie źle, tak jak i my ich.

2. Karma wraca, gdy: krzywdzisz zwięrzęta

Zwierzęta mają uczucia. Mają taki sam umysł jak my, a także pragną szczęścia, tak jak my. Na przykład, jeśli nagle ich dotkniesz, natychmiast się przestraszą. Boją się, gdy ktoś ich bije lub uderza kijem. My też się boimy. Jeśli ktoś wylewa na nasze ciało zimną wodę, nagle odczuwamy szok. To samo dotyczy zwierząt.

Zwierzęta mają ten sam umysł i bardzo ważne jest to, aby traktować je z szacunkiem. Nawet jeśli nie mogą mówić, nie mogą wyrazić siebie, zwierzęta mogą pokazać swój strach poprzez swoje ciało. Na przykład próbują uciec. Ludzie mogą mówić i narzekać, i mogą wnosić sprawy sądowe. Ludzie mogą zgłaszać różne rzeczy na policję. Ludzie mogą zrobić tak wiele, ale zwierzęta nie – nie mogą nic zrobić. Nie potrafią wyrazić swojego cierpienia.

3. Budujesz szczęście na cudzym nieszczęściu

W życiu każdego człowieka czasami zdarza się tak, że ktoś próbuje dowartościować się cudzym kosztem. Jednak najważniejsze jest, aby pamiętać o tym, że taka sytuacja szybko może obrócić się na niekorzyść takiej osoby.

4. Karma wraca, gdy: notorycznie kłamiesz

Wszyscy kłamiemy, ale zazwyczaj racjonalizujemy naszą nieuczciwość jakimś pseudo-szlachetnie brzmiącym powodem. Nadajemy naszym kłamstwom ładniej brzmiące nazwy, aby uspokoić nasze sumienie. Trzeba jednak pamiętać, że o kłamstwach szybko się zapomina i może dojść do takiej sytuacji, gdy prawda wypłynie w najmniej oczekiwanym momencie.

5. Powstrzymywanie innych osób od prób rozwijania się

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważny w życiu każdego człowieka jest rozwój osobisty. Dlatego, jeżeli powstrzymujemy drugą osobę przed takim działaniem, musimy liczyć się z tym, że taka sytuacja negatywnie wpłynie na realizację marzeń takiej osoby.

6. Wykorzystywanie wiedzy odnośnie czyichś spraw prywatnych przeciwko tej osobie

Kodeks moralny mówi, że nie powinno się wyjawiać sekretów drugiej osoby. Sumienie w takiej sytuacji jest najrozsądniejszym wyznacznikiem.