Kobiety są gotowe na ogromne poświęcenie dla ukochanego. Obecnie wiele pań, zwłaszcza młodych, odchodzi od takiej postawy. Zdają sobie sprawę z tego, że nie powinny rezygnować z własnego szczęścia, bo partner będzie je stale wykorzystywał.

Co w przypadku gdy kobieta nie chce zawalczyć o własne dobro, ponieważ liczy na to, że druga strona w końcu zauważy jej starania? Niestety w większości przypadków tak nie jest. Zatem jak powinna postępować kobieta, gdy nie czuje się doceniona w związku?

Troszczy się o ukochanego, lecz analizuje jego postawę

Silna kobieta doskonale zadba o dobro partnera, lecz nie będzie poświęcać się w nieskończoność. Kiedy zauważy, że ukochany nie odwzajemnia tych starań, w jej głowie zapali się czerwona lampka. Zacznie analizować jego zachowanie, a w razie potrzeby przypomni mu, że związek wymaga obustronnego zaangażowania.

Jest świadoma własnej wartości

Jeśli ta sytuacja się nie zmieni, silna kobieta nie będzie wiecznie dawać partnerowi drugich szans. Zna swoją wartość, dlatego woli zakończyć związek niż czekać aż facet łaskawie zacznie ją szanować. Zdaje sobie sprawę, że samotność jest lepsza, niż tkwienie w toksycznej relacji. Wie też, że uda jej się spotkać człowieka, z którym zbuduje zdrowy związek

Nie da się zwieść obietnicom bez pokrycia

Gdy mężczyzna w końcu zda sobie sprawę, że przez swoje zaniedbania stracił ukochaną, zaczyna zasypywać ją czułymi gestami i deklaracjami dozgonnej miłości. Jednak silna kobieta wie, że to tylko puste słowa, a na walkę o związek jest zdecydowanie za późno. Teraz przyszedł czas na otarcie łez i otwarcie nowego rozdziału w życiu.