Złudzenie optyczne jest efektem polegającym na tym, że nasze oczy i mózg inaczej interpretują dane zjawisko. Fakt ten może być przyczyną, że coś wygląda zupełnie inaczej niż w rzeczywistości.

Złudzenia optyczne są często wykorzystywane w sztuce, reklamie i nauce, aby badać percepcję wzrokową i lepiej zrozumieć, jak nasz mózg interpretuje obrazy. Na przykład w sztuce złudzenia optyczne mogą być wykorzystywane do tworzenia dzieł, które wprawiają w intrygę oraz zmuszają do rozmyślania nad danym dziełem, przez co zapada nam ono w pamięć. Z kolei w nauce słudze optyczne są wykorzystywane. by zrozumieć jak nasz mózg odbiera i interpretuje obrazy i jakie są granice naszej percepcji wzrokowej.

W którą stronę biegnie mężczyzna?

Zastanowienie się nad tym, w którą stronę biegnie mężczyzna na widocznym obrazu pozwala świetnie sprawdzić efekt działania złudzenia optycznego. Dzięki temu doświadczeniu będziesz mógł/ mogła sprawdzić również, czy twój mózg jest bardziej ”męski”, czy ”kobiecy”.

źródło zdjęcia: themindsjournal.com

Kiedy twój mózg jest bardziej ”męski”?

Twój mózg jest bardziej ”męski”, jeśli na obrazie widzisz mężczyznę, który biegnie w twoją stronę. Oznacza to, że twoim życiem kieruje zdrowy rozsądek i w małej mierze ulegasz emocjom. Te cechy umożliwiają Tobie radzenie sobie z trudnymi sytuacjami. Dodatkowo cechuje Cię pewność swoich racji i potrafisz je w racjonalny sposób wyjaśnić innym.

Kiedy twój mózg jest bardziej ”kobiecy”?

Twój mózg jest bardziej ”kobiecy”, jeśli na obrazie widzisz mężczyznę uciekającego od ciebie. Fakt ten potwierdza także twoje duże zdolności analityczne. Oznacza on również, że potrafisz analizować wiele aspektów swojego życia i nigdy nie podejmujesz decyzji pochopnie. Dodatkowo masz świetną pamięć, a twój mózg jest bardzo kreatywny.