Kiedy uderza atak lęku, wydaje się, że całe powietrze opuściło twoje płuca i że oczy wszystkich w promieniu jednej mili są na tobie. Chociaż trudno jest uwolnić się od myśli, które po raz pierwszy wywołały to uczucie i jest to coś, z czym możesz sobie poradzić przez resztę życia, istnieją pewne zmiany w stylu życia, które mogą pomóc zmniejszyć lęk. 

Hiperstymulacja stresowo-stresowa występuje, gdy organizm doświadczył zbyt częstych i / lub dramatycznych reakcji stresowych. Kiedy ciało staje się nadmiernie zestresowane z powodu zbyt częstych i / lub dramatycznych reakcji na stres, może pozostać w stanie gotowości do reakcji półstresowej.

Ten półstresowy stan gotowości może powodować podobne odczucia i uczucia jak aktywna reakcja na stres. Różnica polega jednak na tym, że te odczucia i uczucia mogą utrzymywać się długo po zakończeniu aktywnej reakcji na stres. W takim przypadku te utrzymujące się odczucia i uczucia nie skończą się, nawet jeśli zakończysz aktywną reakcję na stres. Te utrzymujące się odczucia i uczucia nazywamy objawami lękowymi.

4 małe zmiany, które uwolnią Cię od nadmiaru lęku

1. Priorytet to sen

Sen jest powiązany ze zdrowiem psychicznym. Zaleca się, aby dorośli dążyli do siedmiu do dziewięciu godzin snu każdej nocy i starali się utrzymać stały harmonogram snu i czasu czuwania, nawet w weekendy.

2. Podejdź do swojego niepokoju ze współczuciem, a nie agresją

Oto podstawowy fakt ludzkiej psychologii, który każdy powinien znać: nie masz bezpośredniej kontroli nad swoimi emocjami. Nie ma pokrętła lęku, który możesz przekręcić, nie ma przycisku szczęścia, który możesz nacisnąć, nie ma dźwigni smutku, którą możesz pociągnąć w dół. A jeśli nie masz kontroli nad czymś – w tym nad swoimi emocjami – wynika z tego, że nie możesz być za to odpowiedzialny. 

Zapytaj dowolnego adwokata lub sędziego, którego znasz, a potwierdzą, że żadna osoba nigdy nie została skazana za uczucie zbytniej złości. Oczywiście ludzie są wtrącani do więzienia przez cały czas za rzeczy, które zrobili, czując złość. Ale nie osądzamy ludzi wyłącznie na podstawie ich uczuć; To za ich działania są odpowiedzialni. Współczucie dla swojego lęku oznacza uznanie lęku za naturalny i zasadniczo w porządku, nawet jeśli jest bolesny, przerażający lub irytujący. Oznacza to wczucie się w siebie i nie branie siebie w nierealistyczną odpowiedzialność za rzeczy, nad którymi nie masz kontroli, w tym emocje takie jak lęk.

3. Miej chęć życia wraz ze swoim niepokojem

Kiedy potwierdzamy nasz niepokój współczuciem, a następnie dajemy mu pozwolenie na jazdę (najlepiej na tylnym siedzeniu lub jeszcze lepiej, w drodze powrotnej), ćwiczymy nasze umysły, aby przestały bać się lęku. Kiedy przestajemy opierać się bólowi i dyskomfortowi tymczasowego lęku, uwalniamy się od cierpienia chronicznego lęku. 

Następnym razem, gdy twój niepokój podniesie swoją brzydką głowę, uznaj go i powitaj go, aby przyszedł na przejażdżkę z prawdziwą chęcią. Jest to jedyny sposób na zmniejszenie jego mocy na dłuższą metę.

4. Weź pełną odpowiedzialność za swój nawyk zmartwień

Pierwsze dwa sposoby myślenia – współczucie i chęć – dotyczą niebezpieczeństw osądzania siebie i prób kontrolowania czegoś, nad czym tak naprawdę nie masz bezpośredniej kontroli, emocji niepokoju. Ale równie niebezpieczne jest niebranie odpowiedzialności za coś, nad czym masz kontrolę, niezależnie od tego, jak trudne to się wydaje – zmartwienie.