3 błędy, których należy się wystrzegać, aby zbudować zdrową relację

Obecnie znalezienie odpowiedniego partnera nie jest łatwym zadaniem. Kobiety są non stop obciążone zawodowymi i domowymi obowiązkami, dlatego ciężko jest im spotkać kogoś wartościowego przez przypadek. Natomiast aplikacje randkowe pozostawiają wiele do życzenia. Kiedy już uda im się nawiązać ciekawą znajomość, szybko dochodzą do wniosku, że samo uczucie jest niewystarczające do zbudowania trwałej relacji.

Gdy w związku dochodzi do pierwszych poważnych sprzeczek, partnerów zaczynają nachodzić wątpliwości. Później stwierdzają, że w tej relacji nie czeka ich żadna przyszłość…

Tymczasem wiele związków mogłoby nadal szczęśliwie trwać, jeśli partnerzy wiedzieliby, że sekret udanego życia tkwi w dobrej komunikacji. Z tą kwestią problem mają zwłaszcza kobiety. Panie, które zakończyły kilka nieudanych związków, zwykle myślą, że po prostu nie mają szczęścia w miłości. Tak naprawdę nie zdają sobie sprawy z tego, że ciągle popełniają błędy, przez które same doprowadzają do upadku relacji.

Zatem co robimy nie tak? W dalszej części artykułu przedstawiono najważniejsze błędy, których należy się wystrzegać, aby zbudować zdrową relację. Zastanów się, czy Ty również je popełniasz.

1. Jesteś zazdrosna bez powodu

Chcesz sprawdzić, czy mężczyzna ma wobec Ciebie poważne zamiary, więc decydujesz się na zagranie kartą o nazwie zazdrość. Snujesz opowieści o spotkaniu z dawno niewidzianym przyjacielu lub o tym, jak dobrze dogadujesz się z nowym kolegą z pracy. Niestety takie zachowanie w związkach o krótkim stażu przynosi odwrotne skutki, niż się tego spodziewamy. Facet przestanie starać się o Twoje względy, gdyż stwierdzi, że wcale nie zależy Ci na kontynuowaniu relacji. Nawet gdy wcześniej traktował Cię poważnie, po takich podchodach wycofa się ze związku.

2. Wysuwasz zbyt pochopne wnioski

Jeśli znasz mężczyznę dość krótko, nie wiesz zbyt wiele o jego obyczajach i stylu bycia. Dlatego nie powinnaś wyciągać pochopnych wniosków na temat jego zachowań. Gdy facet przestał do Ciebie dzwonić każdego wieczora, a zamiast tego wysyła Ci SMS-y, zaczynasz zastanawiać się, dlaczego nie ma już czasu na telefon. Prawdopodobnie nie masz o co się martwić. Być może Twój partner po prostu nie lubi rozmów telefonicznych, gdyż wystarczają mu kontakty na żywo, a akurat ta okoliczność nie ma wpływu na trwałość relacji. Snucie irracjonalnych domysłów może popsuć dobrze zapowiadający się związek. Warto więc trzymać myśli na wodzy.

3. Oczekujesz, że facet domyśli się, o co Ci chodzi

Jeśli chcesz, by mężczyzna coś dla Ciebie zrobił, rzucasz odpowiednie aluzje. Gdy marzysz o wspólnej wycieczce, zaczynasz opowiadać mu o tym, jak bardzo lubisz wyjazdy, licząc na to, że zorganizuje dla Was wyprawę. Niestety w tym przypadku się zawiedziesz. Mężczyźni w przeciwieństwie do kobiet nie mają umiejętności odczytywania drugiego dna w wypowiedziach ukochanej. Zazwyczaj facet nie odgadnie, o co Ci chodzi, dopóki nie powiesz mu tego wprost.