Toksyczna osoba nigdy się nie zmieni. Takie osoby zmieniają tylko swoje ofiary i obwiniają innych o wszystko. Mówi się, że kiedy kobieta jest w toksycznym związku, to tak jakby brała udział w wypadku samochodowym, który nigdy się nie kończy. Emocjonalny rollercoaster toksycznego związku może sprawić, że kobieta będzie czuła się wyczerpana, zmęczona, a nawet straumatyzowana.

Toksyczny związek, poznaj mądrości życiowe kobiet:

Istnieje wiele różnych rodzajów toksycznych związków, ale jedną wspólną cechą wszystkich jest to, że nigdy nie są zdrowe. Jeśli jesteś w toksycznym związku, ważne jest, aby się z niego wydostać i uzyskać pomoc, jeśli jej potrzebujesz.

Nie sposób byłoby wymienić wszystkich ważnych lekcji życiowych wyniesionych przez kobiety, które przeszły przez piekło, ale możemy spróbować dotknąć tych najważniejszych.

Oto kilka wskazówek od kobiet, które przeszły przez toksyczny związek i którym udało się pójść dalej.

1. Życie jest cenne i należy żyć pełnią życia.

Jest to chyba najważniejsza lekcja ze wszystkich. Kobiety, które przeszły przez piekło, wiedzą, że życie jest cenne i należy żyć pełnią życia. Wiedzą, że każdy dzień jest darem i powinien być traktowany jako taki.

2. Nie próbuj zmieniać się dla drugiej osoby.

Jeśli jesteś w toksycznym związku, prawdopodobnie druga osoba powiedziała ci, że musisz się w jakiś sposób zmienić.

Może mówią, że jesteś zbyt wymagająca, albo że nie jesteś wystarczająco dobra. Niezależnie od przypadku, ważne jest, aby pamiętać, że nie powinnaś zmieniać się dla kogoś innego. Jeśli partner nie może zaakceptować cię takim, jaką jesteś, to nie jest ciebie wart.

3. Nie usprawiedliwiaj zachowania drugiej osoby.

Łatwo jest usprawiedliwiać czyjeś złe zachowanie, ale ważne jest, aby pamiętać, że nie powinnaś tego robić. Jeśli ktoś źle cię traktuje, to nie Twoja wina i nie musisz go ciągle usprawiedliwiać.

4. Nie obwiniaj się za problemy w związku.

Jeśli jesteś w toksycznym związku, ważne jest, aby pamiętać, że nie jesteś winna problemów. Potrzeba dwojga ludzi, aby stworzyć zdrowy związek, a jeśli jedna osoba jest toksyczna, to jest nie Twoja wina.

5. Jesteśmy godni miłości i szczęścia.

Bez względu na to, co przeszliśmy, zasługujemy na miłość i szczęście. Jesteśmy godni dobrych rzeczy w naszym życiu.

6. Toksyczny związek: poszukaj profesjonalnej pomocy, jeśli jej potrzebujesz.

Jeśli jesteś w toksycznym związku, ważne jest, aby szukać profesjonalnej pomocy, jeśli jej potrzebujesz. Istnieje wiele zasobów, aby Ci pomóc i nie powinnaś bać się jej szukać.

7. Wyjdź ze związku.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to wydostać się z tego związku. To może być trudne, ale bardzo ważne. Pamiętaj, że zasługujesz na zdrowy, szczęśliwy związek. Jeśli jesteś w toksycznym związku, zakończ go dla dobra swojego zdrowia psychicznego.

8. Szczęście to wybór.

Bez względu na to, co życie rzuca na naszą drogę, zawsze mamy wybór, jak zareagujemy na to. Możemy wybrać, aby być szczęśliwym lub możemy wybrać, aby być nieszczęśliwym. To może nie zawsze być łatwe, ale szczęście jest zawsze wyborem.

9. Toksyczny związek: nigdy nie jest za późno, by zacząć od nowa.

Bez względu na to, ile mamy lat lub ile przeszliśmy, nigdy nie jest za późno, aby zacząć od nowa. Zawsze możemy stworzyć nowy początek.

Zobacz także: Pierwsza zasada szczęśliwego życia: wyleczyć się z toksycznych ludzi – czyli o tym, jak zakończyć toksyczny związek.