Po ukończeniu 50-tego roku życia, może wydawać się, że najlepsze już za nami. Osoby żyjące w pojedynkę, obawiają się samotności, braku perspektyw na płomienne uczucia. Nic bardziej mylnego!  Jeśli kiedykolwiek usłyszysz, że w tym wieku należy wybić sobie z głowy romanse i zająć się wnukami, to zapomnij o tych słowach.

Zasługujesz na szczęście, a na miłość nigdy nie jest za późno! Jakie są więc sposoby na odnalezienie partnera po 50-tce?

Po pierwsze – nie zamykaj się na nowe znajomości. 

Często w dojrzałym wieku, mamy już swoje określone kryteria i oczekiwania wobec potencjalnego partnera. Tym razem postaw na cos zupełnie nowego! Otwórz się na cechy wyglądu i charakteru, które do tej pory budziły w tobie mieszane odczucia.

Może właśnie bardziej charyzmatyczne i towarzyskie usposobienie skradnie twoje serce, a kilka tatuaży i bujny zarost, jest tym, co wyróżni twojego przyszłego partnera spośród innych. Daj się poznać i poznawaj . Uprzedzenie i wygórowane oczekiwania zabijają spontaniczność. Schowaj swoją długą listę oczekiwań do kieszeni i po prostu odkrywaj.

Po drugie – Wyjdź i poznawaj! 

Właśnie teraz nadszedł czas, żeby zaszaleć. Najważniejsza zasada –  wyjdź do ludzi ! Przesiadując tylko w pracy, albo w ulubionym fotelu przed telewizorem, nie możesz oczekiwać cudów. Zapisz się na jogę, wyjdź z psem do parku, odpręż się w sanatorium, poszukaj lekcji tańca w swojej okolicy. To nie tylko idealne scenariusze na poznanie wielkiej miłości, ale także gotowe sposoby na cudowną przygodę, aktywne spędzenie czasu.

Zadbaj o swoje hobby. Ludzie z pasją są o wiele bardziej interesujący. Czasem, aby poznać kogoś nowego, musisz wykroczyć poza grono swoich najbliższych przyjaciół i znajomych. Znasz ich przecież ” na wylot”, świetnie czujesz się w ich towarzystwie. Ale pamiętaj, że czasem aby osiągnąć cel, musimy wykroczyć poza strefę komfortu. Może warto wybrać portal randkowy, który umożliwi poszukiwania odpowiedniego partnera i rozmowę z nim online.

Portale tego typu oferują wybór rozmówcy w oparciu o jego cechy wyglądu i charakteru, pomogą dopasować kandydata do twoich preferencji i potrzeb. To świetne ułatwienie w poznawaniu nowych osób. Jeśli jesteś introwertykiem, randki w ciemno budzą w tobie strach, a flirt lub zaczepienie nieznajomego cię przeraża, to portale randkowe są właśnie dla ciebie!

Po trzecie – Otwórz się na uczucia. 

Bardzo ważne jest, aby w pierwszej kolejności zaakceptować i pokochać samego siebie. Wyzbądź się kompleksów. Warto zadać sobie kilka istotnych pytań i oczyścić umysł. Dlaczego poprzednie związki nie przetrwały próby czasu? Czy to odpowiedni czas na zawarcie nowej znajomości? Czy moje serce jest otwarte na nową miłość?

Zamknij poprzednie rozdziały swojego życia i spójrz w przyszłość z nową, lepszą energią. Jeżeli umysł podpowiada ci, że są sytuacje z twojej przeszłości, które wymagają przepracowania, przedyskutowania. Jeśli jest coś, co blokuje twoje szczęście – nie bój się skorzystać z pomocy psychoterapeuty, czy seksuologa. Znajdź klucz do swojego spokoju. Zrób porządki w swoich życiu, włącz pozytywne myślenie, a twoja energia pomoże ci przyciągnąć odpowiednie osoby.

Pamiętaj, że swój wiek możesz przekuć w atut! Jesteś dojrzałym człowiekiem, nosisz na plecach pewien bagaż doświadczeń. Życie nauczyło cię wybrnąć z niejednej trudnej sytuacji. Wiesz już, że miłość to nie tylko motyle w brzuchu, ale przede wszystkim wzajemne zrozumienie, szacunek, długie wieczorne rozmowy, bezgraniczne wsparcie, dzielenie zainteresowań.

Teraz to TY bierzesz stery w swoje ręce. To idealny czas na miłość! To idealny czas na znalezienie tej jednej wyjątkowej osoby!