Nasze życie znaczone jest szeregiem relacji z innymi ludźmi. Niektóre z nich przetrwają lata – inne są tylko przelotnym spotkaniem. Większość ludzi pragnie utrzymywać długotrwałe związki i przyjaźnie, jednak mają problemy z doborem osób w swoim otoczeniu.

Poczucie, że nawiązujemy relacje z wartościowymi ludźmi często jest mylne, a wchodzenie w nieprzemyślane relacje przynosi nam personalne szkody.

Skąd wiedzieć, z kim się zadawać? Jak poznać, że osoba jest naszą bratnią duszą?

Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie cię lepiej niż ktokolwiek inny, będzie przy tobie bez względu na wszystko.

Czujesz zaufanie

Tego nie da się racjonalnie wytłumaczyć – po prostu czujesz się komfortowo spotykając bratnią duszę. Na poziomie intuicji przeczuwasz, że ta osoba została specjalnie postawiona na Twojej drodze przez los. Nie masz obaw o trwałość relacji – czujesz się w niej wyjątkowo bezpiecznie i swobodnie. Zaufanie jest naturalne i przychodzi wyjątkowo szybko – nawet jeśli jesteś z natury osoba nieufną w stosunku do ludzi.

Nie masz oporu by pokazać swoje prawdziwe ja

Bratnie dusza sprawia, że zawsze możesz być sobą. Nie ma konieczności udawania czy wpasowywania się w konwenanse. Szczerość i naturalność przychodzi niesamowicie łatwo, wręcz intuicyjnie.

Od samego początku znajomości czujesz, jakbyście się znali od dawna. Z czasem relacja jeszcze się pogłębia, a wraz z nią pewność, że właśnie z tą osobą nie musisz nosić żadnych masek i zawsze możesz być sobą. Ze strony bratniej duszy zawsze możesz liczyć na zrozumienie i akceptację.

Dziwne zachowania nie stanowią problemu

Wreszcie nie czujesz się dziwakiem – wszelkie twoje niezrozumiałe nawyki czy rytuały są naturalne i zrozumiałe dla drugiej osoby. Bratnia dusza naturalnie je akceptuje, a jej zachowania są niemal identyczne.  Śmiejecie się w tym samym momencie, z tych samych rzeczy. Nie m sobie niczego tłumaczyć – macie takie samo poczucie humoru.

Miejsce dla słabości

Całe życie ukrywałaś swoje słabsze strony i nagle nie jest to już ważne w towarzystwie bratniej duszy. Początkowo bardzo cię to dziwi, bo zaczynasz mówić i robić rzeczy to tej pory skrzętnie ukrywane. Brak dystansu do drugiej osoby powoduje przełamanie psychicznych barier przed otworzeniem się i pokazaniem także swoich niedoskonałości.