Keanu Reeves to jeden z najsłynniejszych i najlepiej zarabiających aktorów Hollywood. Jego kariera trwa już kilkadziesiąt lat, a jego nazwisko jest rozpoznawalne na całym świecie. Mimo sukcesów, jego życie nie należało do łatwych i było pełne przeciwności , które z pewnością wpłynęły na jego postrzeganie świata i ludzi.

Trudne dzieciństwo

Urodził się w trudnej rodzinie, gdzie jego ojciec został aresztowany za sprzedaż narkotyków, gdy Keanu miał zaledwie 12 lat. Matka była striptizerką, a rodzina przeprowadziła się do Kanady, gdzie Keanu miał kilku przybranych ojców.

Strata ukochanej

W jego życiu pojawiła się również osoba, którą kochał nade wszystko — jego dziewczyna. Niestety, zmarła w wyniku wypadku samochodowego, a kilka miesięcy wcześniej poroniła ich dziecko. Ta strata zmieniła jego życie na zawsze i od tej pory nie myśli o poważnym związku ani o posiadaniu dzieci.

Niezwykłe decyzje życiowe

Co ciekawe, Keanu jest jedyną gwiazdą Hollywood, która nie posiada własnego domu. Mówi: Mieszkam w zwykłym mieszkaniu i wszystko mam na wyciągnięcie ręki, nie widzę sensu kupowania domu, który będzie pusty.

Również nie przywiązuje wagi do drogich ubrań czy ochrony. Na swoje urodziny kupił sobie tylko babeczkę, usiadał w parku i jadł ją. Wszystkim fanom, którzy przechodzili obok i witali się z nim, proponował kęs swojej babeczki.

Pomoc innym

Mimo trudności nie traci nadziei i stara się pomagać innym. Jego młodsza siostra chorowała na białaczkę, dlatego przekazał 70% wynagrodzenia z filmu „The Matrix” na jej leczenie i na fundusz walki z białaczką w szpitalu, w którym była leczona. Na szczęście siostra wyzdrowiała.

Takie decyzje życiowe i postawa Keanu Reevesa pokazują, że pomimo trudności i przeciwności losu, można zachować człowieczeństwo i empatię wobec innych ludzi. Jego historia jest inspirująca dla wszystkich, którzy zmierzają z trudnościami w swoim życiu.