W życiu każdej kobiety z pewnością przewinęło się kilku mężczyzn, którzy z jednej strony wydawali się idealni, ale z drugiej okazywali się być związkiem pełnym trudności i nieporozumień. Aby uniknąć takich sytuacji, warto uważać na mężczyzn, którzy boją się czterech słów: zobowiązanie, planowanie, odpowiedzialności i jutro.

Tacy mężczyźni często wydają się być wspaniałymi partnerami – przystojni, uroczy, szarmanccy, dobrze się z nimi dogadujemy i mamy wiele wspólnych zainteresowań. Jednak kiedy zaczynamy rozmawiać o przyszłości i poważniejszych zobowiązaniach, tacy mężczyźni zaczynają wycofywać się i unikać tematu.

Katastrofa emocjonalna

Jeśli spotkasz takiego mężczyznę, lepiej od razu odpuść sobie i nie angażuj się w taki związek. Związek z takim partnerem wróży jedynie katastrofę emocjonalną po twojej stronie.

Pamiętaj, że zasługujesz na partnera, który jest gotów na poważne zobowiązania i chętnie planuje przyszłość razem z Tobą. Nie warto tracić czasu na mężczyzn, którzy boją się zaangażowania.

Warto również pamiętać, że tacy mężczyźni często obiecują wiele, ale nie spełniają swoich obietnic. Mogą obiecywać wspólne mieszkanie, ślub czy dziecko, ale kiedy przychodzi do realizacji tych marzeń, okazuje się, że to tylko puste słowa. Dlatego ważne jest, aby nie dać się zwieść pozorom i patrzeć na rzeczywistość taką, jaka jest, a nie jaką byśmy chcieli ją widzieć.

Również ważne jest, aby nie pozwolić sobie na przyzwyczajenie się do takiego związku, ponieważ może to prowadzić do trudności w odnalezieniu się w innym, zdrowym związku. Jeśli zauważysz, że Twój partner unika poważnych rozmów dotyczących przyszłości, lepiej zastanów się nad swoimi uczuciami i decyzjami. Pamiętaj, że zasługujesz na kogoś, kto jest gotów na poważne zobowiązania i jest gotów inwestować w wasz związek.

Mężczyźni, którzy nienawidzą tych czterech słów

Facet, który nienawidzi czterech słów: zobowiązanie, planowanie, odpowiedzialności i jutro, może być trudnym partnerem w związku. Taki mężczyzna może obiecywać wszystko, ale nie wywiązywać się z obietnic. Nie lubi planować przyszłości i unika podejmowania odpowiedzialności za związek.

Może być też bardziej skoncentrowany na swojej wygodzie niż na potrzebach partnerki. Dlatego, jeśli chcesz być szczęśliwa w związku, ważne jest, aby zauważyć te zachowania u swojego partnera i podjąć decyzję, czy jesteś gotowa na takie relacje.

Sygnały ostrzegawcze

Jeśli znajdziesz się w związku z facetem, który unika zobowiązań, planowania, odpowiedzialności i myśli o przyszłości, to ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że jest to sygnał ostrzegawczy. Taki facet nie jest gotów na poważny związek i nie będzie w stanie ci zapewnić poczucia bezpieczeństwa, którego potrzebujesz.

Nie warto tracić czasu na niepewne i niestabilne relacje. Lepiej poszukać kogoś, kto jest gotów na zobowiązanie, planowanie i odpowiedzialność oraz z kim będziesz mogła myśleć o przyszłości.

Dlatego ważne jest, aby zauważyć te sygnały już na początku związku i nie dać się zwieść pozornie pięknym słowom, ale patrzeć na działania i postawy partnera. Osoby, które unikają zobowiązań, planowania i odpowiedzialności oraz nie myślą o przyszłości, rzadko kiedy zmieniają swoje podejście.

Dlatego ważne jest, aby szukać partnera, który jest gotów na zaangażowanie i odpowiedzialność za związek oraz ma podobne plany i marzenia na przyszłość. Tylko wtedy będzie możliwe budowanie trwałego i szczególnego związku opartego na wzajemnym zaufaniu, szacunku i miłości.

Szukanie pomocy

Jeśli już znajdziesz się w takiej sytuacji, nie bój się szukać pomocy u specjalisty, takiego jak terapeuta lub coach, którzy mogą pomóc Ci przejść przez trudne emocje i pomóc Ci w podjęciu odpowiedniej decyzji dotyczącej związku.

Pamiętaj, że nie ma nic złego w tym, że chcesz być w związku z kimś, kto jest gotów na poważne zobowiązania. To jest zupełnie normalne i zdrowe. Nie daj się zwieść facetom, którzy boją się powiedzieć „Kocham Cię” i unikaj tych, którzy unikają poważnych rozmów dotyczących przyszłości. Zasługujesz na kogoś, kto jest gotów inwestować w wasz związek i jest gotów na poważne zobowiązania.