Dla osoby, którą kochamy, możemy zrobić bardzo dużo. Warto jednak pamiętać, żeby nigdy nie rezygnować z siebie i iść na kompromisy. Wzajemny szacunek w związku i jednoczesne dbanie o własne potrzeby jest najważniejsze. Jakie prośby, które usłyszysz od swojego mężczyzny powinny być dla Ciebie ostrzeżeniem?

O te 4 rzeczy nigdy nie powinien prosić Cię Twój partner

1. Dzielenie się prywatnymi wiadomościami

Szczerość, brak tajemnic i otwartość w związku to bardzo ważna kwestia, jednak nie oznacza to, że partner musi mieć wgląd w Twoje prywatne wiadomości. Jeśli mężczyzna chce, abyś regularnie pokazywała mu z kim i o czym piszesz, to znaczy, że nie ma on do Ciebie zaufania.

Takie zaborcze zachowanie w wielu przypadkach stanowi też wyraz zazdrości. Jeśli pozwolisz, żeby mężczyzna tak Cię kontrolował, to zjawisko to będzie się tylko nasilać. Lepiej już na samym początku postawić granicę.

2. Zerwanie kontaktu z bliskimi Ci osobami

Oczywiście, nie każdy musi świetnie dogadywać się z innymi ludźmi, ale proszenie Cię, żebyś przestała utrzymywać kontakt z osobami, które znasz od lat, nie świadczy dobrze o mężczyźnie.

Każdy ma prawo samodzielnie podejmować decyzje dotyczące wyboru przyjaciół czy znajomych, bez względu na to, czy druga połówka to akceptuje, czy nie. Prośba o zrezygnowanie z dotychczasowych znajomości jest przejawem tego, że mężczyzna chce mieć Cię tylko dla siebie, co powinno Cię zaniepokoić.

3. Przyzwolenie na złe traktowanie przez jego bliskich

W zdrowym związku partnerzy nawzajem się wspierają, reagując na negatywne komentarze wypowiadane przez bliskie osoby, dotyczące drugiej osoby.

Jeśli mężczyzna nie widzi w takim zachowaniu problemu lub prosi Cię, abyś nie zwracała na nie uwagi, zastanów się, czy ten związek ma przyszłość – może okazać się, że partner nigdy nie postawi się rodzinie, a Ty pozostaniesz bez wsparcia.

4. Zmiana dotychczasowego wyglądu

Słyszysz sugestię, że powinnaś zmienić styl ubierania się, malować się inaczej, a może zmienić kolor włosów? Nie pozwól, aby mężczyzna mówił Ci, jak masz wyglądać – być może chce, abyś przypominała kobietę o określonym wzorcu. To zły znak, ponieważ w staraniach do dopasowania się do takiego wzorca możesz zapomnieć o tym, co najważniejsze, czyli o sobie.