Zdrada wiąże się ze zmianą zachowania osoby zdradzającej. Istnieje kilka sygnałów, które wysyłane są nieświadomie przez zdradzającego mężczyznę. Ich występowanie przesądza o niewierności partnera, a wśród nich wyróżnić można 3 zachowania mężczyzny, które świadczą o tym, że poznał inną kobietę

1. Zmiana wizerunku

Nagłe rozpoczęcie dbania o swoją sylwetkę oraz ubiór sugeruje chęć podobania się drugiej osobie. Inwestycja w nowe ubrania oraz perfumy jest sygnałem do przyjrzenia się partnerowi, zwłaszcza jeśli połączone jest to z częstymi wyjściami i/lub późniejszym niż zwykle powrotem z pracy. 

2. Zabieranie ze sobą wszędzie telefonu

Chodzenie z komórką nawet do toalety czy wychodzenie do innego pomieszczenia w trakcie rozmowy telefonicznej, a także włączenie wszelkich zabezpieczeń świadczyć może o posiadaniu tajemnic. Nie jest to jednak typowy wyznacznik zdrady, bowiem regularne przeglądanie telefonu przez drugą połówkę z powodu braku zaufania do mężczyzny, może skutkować ustawieniem nowych haseł w celu ochrony swojej prywatności. 

3. Nerwowe reakcje na pytania.

Inną oznaką sugerującą zdradę jest agresja w odpowiedzi na najprostsze pytania. Niepokojącym znakiem jest irytacja mężczyzny podczas codziennych rozmów, co objawia się gniewem i w efekcie zakończone jest kłótnią. Jest to sposób przerzucenia swojej winy na zdradzanego partnera i próba wybielenia swoich czynów.