Nie spotykamy nikogo przez przypadek, co może brzmieć dla ciebie jak banał, ale niezależnie od tego, czy wierzysz w tę filozofię, czy nie, prawda jest taka, że przyciągają nas ludzie, którzy pasują do naszych własnych problemów i bólów i pomagają nam leczyć nasze emocjonalne rany i wzrastać.

Wewnętrzna przemiana: osoba, która Cię krzywdzi jest po to, aby nauczyć cię cennej lekcji o życiu

Emocjonalne lustrzane odbicie

Wyzwania, pokusy, problemy i bóle, które wszechświat, los lub Bóg zsyła na naszą drogę, są cennymi lekcjami, których musimy się nauczyć, aby stać się najlepszą wersją siebie i dotrzeć tam, gdzie chcemy być w życiu. Niezależnie od tego, czy jest to członek rodziny, przyjaciel, partner, współpracownik, sąsiad, czy po prostu przypadkowy nieznajomy, jeśli wyzwalają cię w pozytywny lub negatywny sposób, to dlatego, że mają coś cennego do nauczenia. To dlatego, że są twoim emocjonalnym lustrzanym odbiciem.

Może być trudno patrzeć na kogoś, kogo kiedyś naprawdę nienawidziłem i myśleć, że jest moim emocjonalnym lustrzanym odbiciem – na przykład zazdrosnym, złośliwym współpracownikiem, który wiele razy robił wszystko, co w jego mocy, aby mnie zdyskredytować. Sposób, w jaki traktował mnie mój współpracownik, wywołał emocjonalny ból w związku z ojcem w dzieciństwie.

Wewnętrzna przemiana

Nie próbuj tłumić i ukrywać swoich uczuć. Zamiast tego zaakceptuj je takimi, jakimi są, zwłaszcza te negatywne, i pozwól im swobodnie płynąć. Pamiętaj, że ta osoba, która Cię krzywdzi jest po to, aby nauczyć cię cennej lekcji o życiu. Są po to, aby pomóc ci uleczyć rany emocjonalne i zaakceptować swoją przeszłość. Są po to, aby pomóc Ci przezwyciężyć problemy i bóle. Są po to, aby pomóc Ci dowiedzieć się, gdzie chcesz być w życiu i jakie są Twoje najważniejsze priorytety w życiu. Są tam, aby zachęcić Cię do nauki, zmiany i rozwoju. Są po to, aby pomóc Ci stać się najlepszą wersją siebie.

O tym warto pamiętać!

Jeśli jesteśmy we właściwej przestrzeni, będąc najlepszymi wersjami siebie, wszechświat nas wynagrodzi. Kiedy zna dobro, które staramy się osiągnąć i ulepszenia, które staramy się wprowadzić na naszej drodze, stajemy się bardziej dostosowani do wszechświata, a zatem tym więcej zostaniemy nagrodzeni. Czasami powtarzamy te same błędy. Kiedy walczymy, aby nauczyć się lekcji, wszechświat wyśle nam kogoś, kto ułatwi nam nauczenie się tej lekcji.

Może to być zarówno dobre, jak i złe. Ta osoba może przynieść nam miłość, pasję i intensywność, których nie znaliśmy, a kiedy to zostanie zabrane, może pozostawić nas zdruzgotanych, opuszczonych, złamanych. Kiedy musimy się rozwijać, wszechświat połączy nas z kimś, z kim możemy się rozwijać.

Możemy rosnąć razem przez długi czas; Możemy wzrastać razem przez wszystkie chwile, z wyjątkiem najkrótszych chwil. Niezależnie od tego, ta osoba będzie miała głęboki wpływ na nasze życie, na to, kim jesteśmy i kim się stajemy. Wszyscy mamy wewnętrzne dziecko, które desperacko pragniemy uzdrowić.

Czy to z powodu przeszłej traumy, złamanego serca, utraconych połączeń. Wszyscy potrzebujemy jakiejś formy uzdrowienia. Czasami potrzebujemy kogoś, kto przypomni nam, jak kochać siebie. Czasami potrzebujemy kogoś, kto obudzi nas z jakiegokolwiek snu, w którym się znajdujemy. A czasami, nawet jeśli ci ludzie nas zranili, obudzili w nas coś, co wprowadza nas w podróż uzdrowienia.

Czasami dajemy z siebie tak wiele, że stajemy się wycieraczką. Boimy się powiedzieć „nie” i ustanowić granice, więc wszechświat wysyła nam kogoś, kto całkowicie spieprzy nasz świat. Podnoszą nas i zrzucają w dół; Rozrywają nas i łamią w sposób, którego nawet nie możemy sobie wyobrazić.