Współczesny świat przytłacza nas ogromem bodźców. Życie w nim nie jest łatwe, ponieważ wymaga ciągłego bycia na fali i walki o swoje. Ekstrawertycy radzą sobie z tym doskonale. Inaczej jest z introwertykami, którzy podchodzą do życia w zgoła odmienny sposób.

Zazwyczaj są niezrozumiani przez resztę społeczeństwa. Często aspirują do wielkich rzeczy. Traktuje się jak odmieńców, odludków. Czy introwertycy naprawdę nie potrzebują kontaktów z innymi ludźmi? Prezentujemy 10 rzeczy, o których introwertycy nie mówią

1. Nie chcemy przebywać w tłumie

My introwertycy unikajmy większych skupisk. Nie dlatego, że nie lubimy ludzi tak w ogóle. Często jesteśmy empatami, czyli współodczuwamy nastoje innych osób, a to bywa nad wyraz męczące.

2. Dajemy sobie radę w pojedynkę

Większość naszego życia przeżywamy wewnętrznie i to nam w zupełności wystarcza. Mamy głowy pełne pomysłów, więc inne osoby nie są nam już konieczne do układania sobie świata. Ekstrawertykom kontakty z ludźmi dodają bodźców do działania, a nam wręcz przeciwnie: wprowadzają niepotrzebny chaos.

3. Nie przepadamy za jubileuszami

Ostatnią rzeczą, jakiej pragną introwertycy to imprezy firmowe. Kiedy któryś ze współpracowników chce skrzyknąć cały zespół na przyjęcie urodzinowe, czujemy dyskomfort. W takiej sytuacji nie oczekujcie od nas wybuchu radości, bo nawet gdy się na nią zdobędziemy, będzie nieszczera.

Na prawdę, nie będziemy chować urazy, jeśli nas nie zaprosicie. Sami też nie chcemy nikogo obcego na swoich urodzinach. Życzenia od najbliższych znajomych w zupełności nam wystarczą.

4. Small talk nam nie w smak

Nienawidzimy tzw. rozmów o niczym, zwłaszcza z osobami, za którymi nie przepadają lub zupełnie nam obcymi. Wchodzimy w nie, tylko w sytuacjach najwyższej konieczności.

Jeśli introwertyk nie będzie chciał rozmawiać z Tobą o pogodzie, nie bierz tego specjalnie do siebie. Nie to objaw braku szacunku lub lekceważenia.

5. Wolimy pisać niż mówić

Bezpośrednie rozmowy wyciskają nas z całej energii, dlatego preferujemy kontakt mailowy lub SMS-owy. Według nas w ten sposób najłatwiej uzyskać to, czego chcemy. Dzwońcie tylko w ważnych sprawach i broń Boże, nie odwiedzajcie nas bez zapowiedzi.

6. Nie obchodzi nas życie prywatne innych osób

Introwertycy nie lubią rozmawiać na tematy osobiste z ludźmi, których słabo znają np. swoimi współpracownikami. Nie interesuje nas to, w jaki sposób ktoś spędził ostatni weekend. Uważamy, że każdy ma prawo robić to, co chce i nie ma co o tym dyskutować.

Dbamy o rozdzielenie życie prywatnego od zawodowego. Plotkujemy tylko z najbliższymi przyjaciółmi.

7. Jeśli trzeba udajemy ekstrawertyków

Możemy na pewien czas opuszczać swoją strefę komfortu. Zdarza się nawet, że osoby o introwertycznym usposobieniu pracują jako komicy, piosenkarze czy szefowie wielkich firm.

Jednak wytrzymują tak tylko do pewnego czasu. Po powrocie do domu muszą długo regenerować baterie w samotności i ciszy.

8. Umiemy efektywnie pracować

Zwykle pomysłów nam nie brak, jednak potrzebujemy dużo spokoju, aby przelać je na papier i zrealizować. Udaje nam się wypełnić to, co sobie zaplanowaliśmy jedynie w samotności. Gdy skupiamy się na naszych celach, nie przeszkadzajcie nam. Skąd wiecie, czy nie pracujemy nad czymś, co w przyszłości odmieni Wasze życie?

9. Przyjaźnisz się z introwertykiem? Doceń to!

Jesteśmy wybredni co do wyboru znajomych, bo nie tak łatwo nas spełnić nasze oczekiwania. Gdy już spotkamy na naszej drodze osoby, którym zaufamy na 100%, możemy nawet góry przenosić. Będziemy zawsze stać za nimi murem i nigdy ich nie zdradzimy.

Chyba że oni skrzywdzą nas, to im tego nigdy nie wybaczamy. Jeśli nie wierzysz, spytaj przyjaciela introwertyka, on na pewno to potwierdzi.

10. Czujemy się dobrze tylko w towarzystwie „naszych” ludzi 

Jak wspomniano w poprzednim punkcie, introwertycy rzadko wpuszczają do swojego życia inne osoby. Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, zatem powinniśmy poszukiwać towarzystwa ekstrawertyków.
Jednak ci wyczerpują nas z resztek energii lub zmuszają do bycia w centrum uwagi. Dlatego najczęściej wybieramy na przyjaciół innych introwertyków, którzy dobrze znają ten ból, więc można być przy nich sobą.